22.01.2018

Sipsik kesklinna lasteaiaõpetajate koolituskonverentsil "Õppida on põnev"

Alusharidus 100 ürituste raames toimus 17.01.2018 Tallinna Kesklinna lasteaedade õpetajatele koolituskonverents, mille raames jagasid õpetajad oma kogemusi ja praktikaid põnevatel teemadel.

Konverentsi päevakava hõlmas järgmisi teemasid: GPS kunstis, QR- koodide kirjutamine ja kasutamine, haridusrobot Dash kasutamise võimalused lasteaia õppetegevustes, robotpall Sphero võimalused õppetegevuste läbiviimisel, Persona Dolls metoodika, „Läheme Arvumaale“ metoodika ning „Teadus on lõbus“ katsed.

Tegevust töötoas „Teadus on lõbus“ juhendas Tallinna lasteaia Sipsik õpetaja Getter Saaroja koos EVT teenituses oleva vabatahtliku Johnny Calde`ga.

Töötoas rakendati õhinapõhist õpimeetodit, kus osalejad said ise uurida ja katsetada.  Töötoas tehti läbi kaks erievat katset, mille tulemusi said osalejad oma nutivahendiga pildistada ja filmida. Esimeseks katseks oli "kihisev õun", milles kasutati söögisoodat, äädikat ja toiduvärvi ning teiseks katseks oli "pilveke", kus kasutati vett, habemeajamisvahtu ja toiduvärvi. Lisaks said osalejad veel oma kogemustest teistele rääkida ja mõtteid jagada.