09.07.2020

Kesklinna majandusraskustes lastega pered saavad suvel toiduabipakke

Eriolukorra tõttu majandusraskustesse sattunud lastega pered saavad Tallinna Kesklinnas ka suvekuudel toiduabipakke üks kord nädalas.

„Eile jagas Kesklinna linnaosavalitsuse sotsiaalhoolekande osakond esimesed toidupakid majandusraskustes lastega peredele. Järgmised pakid väljastatakse juba järgmise nädala kolmapäeval. Kutsume üles kõiki raskes olukorras kesklinna peresid, kelle sissetulekud eriolukorrast tulenevalt kadusid või vähenesid oluliselt, esitada vastav taotlus toiduabi paki saamiseks,“ ütles Kesklinna vanema kohusetäitja Anu Aus. 
Juulis ja augustis jagatakse täiendavalt toidupakke majandusraskustes lastega peredele, kus netosissetulek esimese pereliikme kohta on väiksem kehtivast töötasu alammäärast (584 eurot) ja iga järgmise pereliikme kohta väiksem kui 80% kehtivast töötasu alammäärast. See tähendab ühe lapsega perekonna puhul sissetulekut alla 1518 euro, kahe lapse puhul alla 1985 euro, last üksi kasvataval vanemal alla 1051 euro jne. 
Abi saajateks võivad olla näiteks paljulapselised pered, üksi lapsi kasvatavad vanemad või vanavanemad ning lastega pere, kus on vanemad jäänud hiljuti töötuks. Toiduabi saamiseks juulis ja augustis tuleb pöörduda linnaosa sotsiaalhoolekande osakonda ja esitada vastav taotlus. Linnaosa sotsiaalhoolekande osakonna kaudu saab toidupakke kätte kolmapäeviti kella 11–12 ja 13–14 vahel. Taotlusi on võimalik esitada sotsiaalhoolekande osakonnas kohapeal (Pärnu mnt 9) või kirjalikult e-posti teel kesklinn@tallinnlv.ee

Uudise rubriigid: