29.09.2021

Kesklinna paigaldati uued koerakakakottide hoidikud

Kesklinna linnaosa parkidesse paigaldati 20 uut spetsiaalset kasti, kus koeraomanikud saavad enda lemmiku järelt koristamiseks koti võtta.

„Paljud kesklinna elanikud peavad lemmikloomi ja järjest enam kasvab koeraomanike teadlikkus, et oma koera väljaheiteid ei jäeta linnaruumi vedelema. Kesklinna valitsuse tellimusel lisasime populaarsetesse jalutuskohtadesse 20 uut kasti koerakakakottidega, et koeraomanikul oleks mugavam pargis jalutades oma lemmiku järelt koristada. Suur tänu kõigile neile, kes loomapidamise reegleid järgivad!“ ütles Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.  

Uued kastid koerakakakottidega asuvad Tornide väljakul, Toompargis, Politseiaias, Lembitu pargis, Kodu pargis, Koidu pargis, Falgi pargis, Musumäel, Kanuti aias, Hirvepargis, Margareeta aias ja Tuvi pargis.

Iga kast mahutab 200 biolagunevat kotti. Kaste täiendatakse regulaarselt. Kastides on spetsiaalselt lemmikloomade väljaheidete kogumiseks mõeldud biolagunevad kotid, seepärast palume kasutada neid eesmärgipäraselt.

Tallinna koerte ja kasside pidamise eeskiri ütleb, et loomapidaja on kohustatud järgima sanitaar- ja hügieeninõudeid, sealhulgas koristama oma koera ja kassi väljaheited.

Uudise rubriigid: