02.05.2018

Kesklinna parkides algab vibuturniir

Eeloleval pühapäeval saab Tallinnas Lembitu pargis proovida igaüks vibulaskmist; maikuu järgnevatel nädalavahetustel jõuab vibuturniir ka teistesse Kesklinna parkidesse.

„Vibuturniir on tasuta ajaveetmise võimalus tervele perele. Samuti pakume nädalavahetustel parkides muud tegevust, sest oleme Kesklinna valitsuses võtnud eesmärgiks muuta meie linnaosa elanikele nende asumipargid lähedasemaks,“ selgitas Kesklinna vanem Vladimir Svet. „Ennekõike püüame tekitada kodupargi tunnet sellega, et lisaks heakorrastamisele pakume inimestele parkides ka mitmesugust osalusvõimalust ja meelelahutust.“

Lisaks Lembitu pargile, kus toimub 6. mail esimene vibuturniir, tulevad samasugused ettevõtmised 12. mail Politseiaias, 20. mail Falgi pargis ja 27. mail Tiigiveski pargis – kõikjal kell 12–15. Vibulaskmise kõrval, mis on mõeldud nii väikestele kui suurtele, on lastel võimalus teha näomaalinguid, osaleda vanaaegsetes õuemängudes või olla ka lihtsalt pealtvaataja. Turniiri parimad saavad auhinna.

Linnaosa vanem lisas, et sel moel juhatab Kesklinna valitsus ühtlasi sisse peatselt algavad vanalinna päevad. „On selge, et nüüdisaegses linnas kuigi sageli vibulaskmisega ei tegelda, aga keskajal oli see siin ilmselt igapäevane. Vana harrastust ellu äratades meenutame kaaskodanikele, et juba 30. mail algavad 37. korda vanalinna päevad, kus vibulaskmise kõrval näeb veel nii mõndagi vanaaegset,“ ütles Svet.

Vanalinna päevad toimuvad tänavu 30. maist 3. juunini ja nende juhtmõtteks on "Sada sammu sajandis". 

Uudise rubriigid: