09.11.2021

Kesklinna parkidesse lisandus hulgaliselt rohelust

Linnaosa valitsus istutas sügishooajal kesklinna parkidesse ja haljasaladele üle saja puu ja põõsa ning 13 000 sibullille.

„Kesklinna rohealad on oluline osa täisväärtuslikust linnaruumist ning mul on hea meel, et need ka pidevalt täiendust saavad. Need sügisesed istutused tagavad järgmiseks kevadeks ja suveks niigi juba rohkest õiteilust veelgi lillelisema linnaruumi,“ ütles Kesklinna vanem Monika Haukanõmm. „Sai ju ka eelmisel sügisel hulgaliselt sibulilli ja püsikuid istutatud.“

Täiendavalt kaunistavad nüüd parke Amuuri toomingad, Sargenti kirsipuu „Rancho“ ja dekoratiivsed õunapuud ning mitmesugused ilupõõsad - kikkapuid, sordisireleid, sarapuid, toompihlakaid, tuhkur enelaid, hortensiaid ,kämmalvahtraid, forsüütiaid. Istutati ka 11 000 sibullille - nartsisse, tulpe, preeriaküünlaid, lumikellukesi, laukusid, krookuseid, kobarhüatsinte, kirgaslilli ning 240 kogukamat püsilille - erinevaid sõnajalgu, kurerehasid, tarnasid.

Rekonstrueeriti ka Toompea tänava ja Falgi tee nurgal paikneva 20. augusti kivi ümbrus - paigaldati metallserv ning istutusala tehti neli korda suuremaks, muutmaks kivi ümbruse mõjukamaks ja väärikamaks. Alale istutati erinevaid sõnajalgu, hortensiaid, kurerehasid – taimed, mis oleksid maksimaalselt dekoratiivsed eriti augustikuus. Lisati ka kevadist õiteilu kobarhüatsintide ja erinevate nartsisside näol – kokku 2000 lillesibulat.

Toomparki toodi kujunduselemendiks 18 erineva suurusega maakivi.

Uudise rubriigid: