25.05.2021

Kesklinna valitsus tegi talgu- ja tutvumispäeva Aegnal

Täna tutvusid Kesklinna valitsuse töötajad Aegnal hiljaaegu tehtud uuendustega ning andsid oma panuse saare puhtuse heaks.

„Tänane talgupäev Aegnal lõpetas meie jaoks sümboolselt Tallinna heakorrakuu, mil pandeemia tõttu ei olnud võimalik korraldada suuri ülelinnalisi koristuspäevi, vaid tuli keskenduda väiksematele kogukondlikele talgutöödele. Et Aegnalgi oli seda juba paar nädalat tagasi tehtud, jäi meil prügi koristamise kõrval aega tutvuda ka nende uuendustega, mis on teoks saanud tänu rahvusvahelisele ökosaarte projektile. Saarel on ju hiljuti valminud uus jäätmepunkt, paigaldatud infostende ja viitasid, korrastatud matkaradu ja tehtud muudki ühes puhkepiirkonnas vajalikku,“ selgitas Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.  

15. aprillist kuni 15. maini väldanud heakorrakuul toimus Kesklinna asumites mitmeid talgupäevi kohalike kogukondade algatusel ja linnaosavalitsuse toetusel. Nii tehti koristustöid näiteks Luite asumis, Järve metsa terviserajal ja sealses kettagolfipargis, Kassisabas, Mõigu kalmistul, Kohtu vaateplatvormi alusel nõlval ja Aegna saarel. Toompargis ja Koidu pargis korrastati haljastust, istutati põõsaid ja püsililli. Samuti puhastati kesklinna rajatisi grafitist.  

1. aprillist 2019 kuni 31. märtsini 2021 oli Aegna koos Soome Vasikkasaariga kaasatud Euroopa Liidu projekti „Ökosaared – Urban Eco Islands”, rakendamaks keskkonnasäästlikke turismilahendusi. Uued nutikad lahendused võimaldavad nüüd mugavamalt planeerida saare külastamist ning saada andmeid ilmaolude ja külastuskoormuse kohta. Kaardistatud on matkarajad ja koostatud rikka loodusega atraktiivse puhkekoha tutvustus (vt: www.tallinn.ee/aegna/). Tänu uutele lahendustele on võimalik säästa saare looduskeskkonda ka turistide arvu kasvades.

Uudise rubriigid: