12.06.2019

Kesklinna valitsus toetab vabatahtlikke merepäästjaid

Kesklinna valitsus sai linnaosakogu toetuse 2500 euro eraldamiseks reservfondist Tallinna Vabatahtlikule Merepäästele, et soetada uus päästekaater.

„Uut kaatrit on päästjatel hädasti vaja, sest senine on juba ligi 35 aastat vana ega suuda enam täita kõiki vajalikke ülesandeid. Pealegi lisandus eelmisel aastal Vanasadamas asuvale põhibaasile reageerimispunkt Kakumäe sadamas, kust kaetakse Kopli ja Kakumäe lahte. Palvega toetada uue kaatri soetamist pöördusid vabatahtlikud merepäästjad kevadel Kesklinna valitsuse poole ning me ei kahelnud, et nende tegevus vajab toetust. Merepäästeüksuse liikmed ise on kogunud uue kaatri maksumusest umbes poole, kuid sellele vajaliku varustuse ostmiseks jääb veel puudu ligi 20 000 eurot,“ selgitas Kesklinna vanem Vladimir Svet. 

Tallinna Vabatahtlik Merepääste (Tallinn SAR – Search and Rescue) on loodud kodanikualgatusena neli aastat tagasi ning kasvanud suurimaks ja enim väljakutseid teenindavaks vabatahtlikuks merepäästeüksuseks Eestis. Merel on abistatud ligikaudu 250 hättasattunut. Selleks on kasutada 1985. aastal ehitatud päästekaater Atlantic 21. 

„Kuna Tallinn avaneb üha rohkem merele ja nii rannaalad kui ka meri muutuvad aina populaarsemaks ajaveetmiskohaks, siis on meil vaja rohkem mõelda ka merega seotud ohutusküsimustele,“ lisas Svet. 

Kesklinna valitsuse toetusele lisaks loodavad merepäästjad ka elanike annetustele, mida saab teha Tallinna Vabatahtliku Merepääste kontole EE141010220238340221, märkides selgituseks Atlantic 75.

Uudise rubriigid: