12.07.2017

Kesklinna vanem kiidab otsust viia Tallinki kaubalaev Muugale

Kesklinna vanem Taavi Pukk saatis täna tänuavalduse Tallinna Sadama, Tallinki Grupi ning Transiidikeskuse AS-i juhtkonnale otsuse eest viia kaubalaev Sea Wind Vanasadamast Muuga sadamasse.

„Mul on väga hea meel, et osapooled saavutasid kokkuleppe, mis viib Tallinna kesklinnast ära igapäevaselt neli kilomeetrit veokeid. Mõistagi tuleb kaupu vedada, kuid kesklinna niigi suur liikluskoormus tähendab, et veokid rohkem seisavad rohkem ummikus kui saavad sõita sadamast sihtpunkti poole,“ rääkis Pukk, „kesklinna elukeskkond paraneb selle otsuse tulemusel märgatavalt ning astume olulise sammu edasi, et muuta linnaruumi inimsõbralikumaks. Kindlasti muutub olukord mugavamaks ka sadama tavareisijate jaoks.

„Tänase uudise valguses oleme oluliselt lähemal sellele, et tulevikus poleks suurtel veokitel Tallinna kesklinna üldse asja: kaubavedusid saaks korraldada väikeveokite ning kaubikutega. Õhk muutuks puhtamaks ja liiklus sujuvamaks,“ lisas Pukk.

Pukk avaldas lootust, et kaubaveo viimine Muuga liinile sujub osapoolte ja nende koostööpartnerite jaoks tõrgeteta. „Loodetavasti avab see otsus uusi võimalusi kõigi osapoolte jaoks ning tulevikus suurenevad ka kaubaveomahud,“ ütles Kesklinna vanem Taavi Pukk.

Tallinna Sadam, Tallink ja Transiidikeskuse AS teatasid täna, et Tallink käivitab sel sügisel esmakordselt Muuga sadamast oma regulaarse kaubaveoliini Helsingi Vuosaari sadamasse. Tallinki kaubalaev Sea Wind, mis täna kasutab Tallinna Vanasadamat, alustab oktoobris liiklemist Muugalt Transiidikeskus ASi terminalist.