28.09.2020

Kesklinna vanem kohtus vanalinna ettevõtjatega

Tänasel kohtumisel Tallinna vanalinna ettevõtjatega tundis Kesklinna vanem Monika Haukanõmm huvi, milliseid samme kriisi ületamiseks kavandavad ettevõtjad ise ja mida ootavad omavalitsuselt.

„Covid-19 levikust põhjustatud tagasilöögid puudutavad mingil moel kõiki valdkondi ja on selge, et seetõttu tuleb oma edasine tegevus läbi mõelda ja ka ümber korraldada. Pikaajaliste investeeringutega seotud ettevõtjate jaoks ei ole see kindlasti lihtne, kuid võib mingis osas olla paratamatu. Kogunesime seekord arutama nii ettevõtjate ootusi linnavõimule kui ka nende endi võimalusi hoida nii-öelda vanalinn tuledes ka pimedal ajal,“ põhjendas Kesklinna vanem kohtumist ettevõtjate esindajatega. 

Tallinna linna antud üürivabastus lubas ettevõtjate sõnul kevadist kriisi leevendada, suurt abi oodatakse ka kuni selle aasta lõpuni kavandatud 80-protsendilisest üürisoodustusest. Järgneva perioodi üüritingimusi loodavad ettevõtjad võimalikult varakult teada saada. Omalt poolt tahavad nad anda panuse vanalinnale sobivate kauplemisvõtete ja arengukontseptsiooni väljatöötamisse ning ühtlasi ka nende järgimisse. Panustades senisest enam siseturismile, annavad ettevõtjate hinnangul Eesti inimestele põhjuse tulla sagedamini vanalinna nii siinsed väga head söögikohad kui ka omamaist disaini ja käsitööd pakkuvad poed. Lisaks loodetakse koostöös linnaga turundada vanalinna selle eripära esitlevate sündmuste, kampaaniate, videoklippide jm infomaterjali kaudu. 

„Võluvitsa kellelgi ei ole, aga kindlasti aitavad üksteise toetamine ning aruteludest sündivad värsked ideed ja tegevuskavad ka raskematest aegadest üle,“ ütles kokkuvõtteks Monika Haukanõmm. 

Vanalinna ettevõtjate ühing moodustati tänavu suvel, et viia oma probleemid riigi- ja linnavalitsuseni. Ühingu asutamisel osales 26 ettevõtjat ja lähiajal on kavas moodustada mittetulundusühing.

Uudise rubriigid: