Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kesklinna vene gümnaasiumi õpilased käisid suvel Hiinat avastamas

Kesklinna vene gümnaasiumi õpilased käisid suvel Hiinat avastamas

Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumi (TKVG) õpilased esindasid juulis 2016 Eesti Vabariiki VII rahvusvahelisel noorte kokkutulekul Soong Ching Ling International Summer Camp.

TKVG on esimesi koole Eestis, kus hakati juba seitsme aasta eest õpetama hiina keelt. Tänu koostööle Tallinna Ülikooli Konfutsiuse Instituudiga on õpilased korduvalt esinenud mitmesugustel Hiina-teemalistel üritustel Tallinnas: kontsertidel, näitustel, filmiõhtutel jne. Huvi suure idamaa kultuuri ja tänapäeva vastu on õpilaste seas kasvanud, nii et tänavu veebruaris tähistas Hiina uue aasta algust juba kogu koolirahvas. Kohal viibisid ka külalised Hiina RV suursaatkonnast, kellelt saadi teada rahvusvahelise Soong Ching Ling noortelaagri kohta.

Juulikuu viimasel nädalal läkski kooli meeskond* Hiinat avastama ning nad tõdevad, et tegemist oli ühe huvitavama õppereisiga läbi aegade.

Noortelaagrit korraldatakse juba 2010. aastast saadik, aga iga aastal toimub see eri linnas ning sinna kutsutakse ka eri maadest külalisi. Koos TKVG-ga olid seal kohal veel 20 riigi esindajad, nt USA, Jaapani, Austraalia, India, Malaisia, Egiptuse, Pakistani, Lõuna-Korea, Prantsusmaa ja Uus-Meremaa noored. Kokku koos võõrustajatega üle 300 õpilase vanuses 14-17.

Õppereis kestis kaheksa päeva ning kogu üritus oli korraldatud kõrgel tasemel – nii majutus, toitlustus, transport kui ka rikkalik ja mitmekesine hariduslik ja kultuuriline programm. Käidi Pekingis, Changzhous ja Shanghais ning igas linnas korraldati eri programm, mis hõlmas Hiina kultuuri õpitubasid, rahvuslikke laatasid ja näitusi, kontserte, õppekäike, tsirkuse ja teaduslinnaku külastust ja palju muud.

Laagris osalemise üheks tingimuseks oli rahvuslik kultuuriprogramm, kuhu pidi kuuluma stand-up show, aga ka rahvakommete, sh -laulude, -tantsude ja -mängude originaalne esitlus. Oma esinemiste ettevalmistamise ning viimistlemisega nägi TKVG päris palju vaeva, sest kõik pidi olema ergas ja meeldejääv, kuid aega esinemisks kuigi palju ei lubatud. Küsiti nõu asjatundjatelt, appi tulid näiteks Tallinna Huvikeskuse Kullo tantsuansambel Sõleke ja kooristuudio Raduga.

Lisaks tuli korraldada Eesti laada lett. Kohale toodi rohkelt Eesti elu tutvustavaid meeneid ja infomaterjale. Siin olid suureks abiks EAS, Eesti Instituut, Tallinna linn ning Riigikogu kultuurikomisjoni juht Laine Randjärv.

Lõpuks olid kõik esinemised vägagi edukad ning leidsid rahvusvahelise kuulajas- ja vaatajaskonna seas suurt poolehoidu ning tunnustust. Huvi TKVG rühma vastu oli väga suur, nende käest paluti pidevalt intervjuusid ja nad leidsid uusi sõpru maailma eri paigust. Laagri laval esinedes, andsid nad endale suurepäraselt aru, et on oma maa ajutised suursaadikud ning esindavad riiki ja kultuuri, millest enamusel kohalviibijaist pole aimugi, nii et vastutus oli tõepoolest suur. Aga Eesti lipp lehvis kõrgelt!

* Õpilased Aleksandra Borissova, Karina Põdra, Aleksandr Savitski ja Ruben Galojan, õpetaja Dmitri Rõbakov 

Allikas: Dmitri Rõbakov, Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumi ja Tallinna Juudi Kooli õpetaja