26.04.2022

Kesklinnas algavad põnnide võimlemishommikud

Eesti Spordiselts Kalev on sellel aastal koostöös Kesklinnaga alustamas uut lasteaedadele suunatud spordiürituste sarja, mille eesmärk on toetada mudilaste eakohast kehalist arengut.

„Värskes õhus liikumisel on suur positiivne mõju nii kehale kui ka enesetundele. Uuringud on näidanud, et kui laps liigub värskes õhus piisavalt, siis see suurendab tema õppimisvõimekust, tal on parem uni ja ta tunneb end väljapuhanuna. Seega on väga oluline aidata kaasa laste liikumisharjumuse kujundamisel juba väiksemast east. Põnnide võimlemishommikute sari on väga hea viis läbi mänguliste tegevuste toetada lapse füüsilist arengut, äratada tema huvi liikumise vastu, õppida uusi oskusi ning leida liikudes toredaid uusi sõpru,“ ütles Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.

Põnnide võimlemishommikud toimuvad kolmapäeviti Kalevi staadioni abiväljakul, aadressil Staadioni 3 ja on suunatud kesklinna lasteaialastele ning nende juhendajatele. Võimlemishommikud on jaotatud oma tegevuste järgi seitsmeks mänguliseks põhitegevuseks – jõud, painduvus, tasakaal, rütmitunne, ruumitaju arendamine, osavus ja lõdvestamisoskus. Igal võimlemishommikul käsitletakse mänguliselt ja loovalt erinevaid tegevusi ja vastavat harjutusvara.

Esimene võimlemishommik toimub juba homme, 27. aprillil kell 10.00. Seda aitavad läbi viia võimlemistreenerid Kai Randrüüt ja Rebecca Lamberg Kalevi Kergejõustikukoolist.

„Esimese võimlemishommiku võtmesõna on õhinapõhine võimlemine. Õhin on tore sõna. See tähendab kiiret pealehakkamist, uudishimu ja rõõmu edust ning seda meie pakumegi. Lapsi ootab ees üks vahva seiklusmäng, mille raames on valmis pandud neli tegevuspesa. Lasteaialastel tuleb läbida koos juhendajatega erinevad punktid ja lahendada põnevad ülesanded. Kogu tegevus osaleja jaoks kestab 45 min,“ ütles põnnide võimlemishommikute projektijuht Lembe Laas Eesti Spordiseltsist Kalev.

Projekti toetab Kesklinna Valitsus. “Põnnide võimlemishommikute” sarja üksikasjadega saab detailsemalt tutvuda ja oma osalemishuvi väljendada siin: http://www.eestikalev.ee/uudised/uus-ponnide-voimlemishommikud-kalevi-keskstaadionil/

Uudise rubriigid: