12.11.2021

Kesklinnas jagatakse korteriühistutele graniitsõelmeid

Kesklinna valitsus korraldab novembris korteriühistutele graniitsõelmete jagamise, et tagada linnaruumis ohutu liiklemine.

„Kuigi ilm ei ole veel päris külmaks läinud, juhtub see eeldatavasti üsna pea. Selleks, et talv ei tabaks meid ootamatult ja majaomanikel ning korteriühistutel oleks varutud vajalikud vahendid libeduse tõrjeks, alustame linnaosa majadele tasuta graniitsõelmete jagamisega. Üheskoos saame hoida meie linnaosa teed puhtana ja ohutuna, tagades linnaruumis turvalise liiklemise,“ ütles Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.

Iga Kesklinnas asuva maja kohta eraldatakse libedustõrjeks kuni kolm kotti (75 kg) graniitsõelmeid. Huvitatud majaomanikul ja korteriühistul palume kirjutada taotlus e-posti aadressile henri.jyrlau@tallinnlv.ee hiljemalt 21. novembri õhtuks. Graniitsõelmete jagamise asukohast teavitatakse pärast registreerimise lõppu.

Vastavalt Tallinna linna heakorra eeskirjale on iga kinnistu ja ehitise omanikul kohustatud tegema libedustõrjet, et tagada jäistel ja lumistel kõnniteedel ohutu ning turvaline liiklemine. Kõnniteede puhastamise eest vastutab teega külgneva kinnistu omanik. Libedustõrjet tuleb teha mitte ainult hommikuti, vaid vastavalt vajadusele ka päeva jooksul.

Uudise rubriigid: