01.09.2020

Kesklinnas turvati laste kooliteed

Ligi 1200 esmakordselt kooliteed käiva Tallinna Kesklinna lapse turvalisuse eest seisid täna koos politseiga tänavatel ka linnaametnikud.

„Kindlasti võtab mõne aja, kuni esimesse klassi läinud lapsed suudavad teadvustada ohud, mis neid linnatänavatel võivad varitseda, ning nad õpivad kõiki neid ohte ennetama. Ent linnaliikluses võivad pärast suvevaheaega abi vajada ka pisut suuremad õpilased. Et aidata lapsevanemaid ja koole teavitustöös, osalesin koos politseiga kampaanias „Ohutult kooli“. Selle raames oli tänavatel näha, et koolitee turvaliseks läbimiseks kuluvad paljudele õpilastele ära lihtsate tõdede meeldetuletused,“ rääkis Kesklinna vanema kohusetäitja Anu Aus. 

Lisaks kooliminejate abistamisele tänavatel on linnaametnikud koos politseinikega kontrollinud ülekäiguradade märgistuse ja valgusfooride nähtavust. Tavakohaselt aidatakse uue õppeaasta kahel alguspäeval tagada liiklusturvalisust koolide läheduses. 

„Ainuüksi meie linnaosas läks esmakordselt kooli ligi 1200 last. Soovime, et nii nemad kui ka kõik teised õpilased saaksid läbida oma koolitee ohutult,“ lisas Anu Aus.

 

Uudise rubriigid: