16.06.2020

Keskraamatukogu pakub veebis kuulamiseks laia valikut klassikalist muusikat ja džässi

Tallinna Keskraamatukogu lugejad saavad nüüd tasuta kasutada e-muusikakogusid Naxos Music Library ja Naxos Music Library Jazz. Avastamisrõõmu jagub nii tõelisele melomaanile kui lihtsalt muusikasõbrale.

Naxos Music Library on maailma juhtiv ja pidevalt täienev klassikalise muusika e-audiokogu. Praeguseks sisaldab see üle 150 000 CD-plaadi jagu muusikat (sh mitmete tuntud plaadifirmade täielikud kataloogid). Lisaks leiab sealt muusikaleksikoni Naxos Dictionary of Music, lavamuusika libretosid, ingliskeelseid teoste analüüse, muusikaõppematerjale, esseesid, arvamusartikleid jm.

E-audiokogu Naxos Music Library Jazz pakub esinduslikku valikut nii traditsioonilisest kui nüüdisdžässist üle 32 000 erinevalt esitajalt. Väiksemas mahus leidub mõlemas e-muusikakogus ka bluusi, rokki, maailmamuusikat jm.

Keskraamatukogu arendusjuht Kristi Veeber kutsub kõiki nautima suve mõnusate meloodiate seltsis. „Naxose suures muusikasalves leidub põnevaid teoseid nii meelelahutuseks kui ka õppimiseks ja silmaringi avardamiseks. Andmebaasides orienteerumise teevad lihtsaks Naxose otsingumootorid, mille abil saab muusikat valida helilooja, esitaja, perioodi, heliloomingu aasta, instrumendi või žanri alusel. Luua saab ka personaalseid kuulamisnimestikke,“ ütleb Kristi Veeber. „Uue teenuse avamisega tähistame ühtlasi suve algust ja maailma muusikapäeva (World Music Day).“

Naxosele on ligipääs ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemial, kuid andmebaase saab kasutada ainult kohapealses võrgus. Keskraamatukogu aga pakub võimalust kasutada Naxost igal pool ja oma seadmest, seda esimest korda Eestis.

Naxost saab kasutada veebilehitsejaga või rakenduses, mida on võimalik nutiseadme rakendustepoest tasuta alla laadida. Muusikakogudesse sisse logimiseks tuleb vaid sisestada isikukood või lugejakaardi number ja Minu ESTERi salasõna.

Täpsemat infot saab Tallinna Keskraamatukogu veebilehelt või kirjutades e-posti aadressile naxos@tln.lib.ee.

Keskraamatukogu kutsub kasutama ka teisi e-raamatukogusid – lugejad saavad ELLUst laenata eestikeelseid e-raamatuid, OverDrive’ist võõrkeelseid e-audioraamatuid ja e-raamatuid ning RBdigital’ist võõrkeelseid e-ajakirju.

Uudise rubriigid: