23.03.2020

Naksid osalevad Räpina Aianduskooli taimekasvatusprojektis

Nakside rühm osaleb Räpina Aianduskooli taimekasvatusprojektis “Sõprustera 2020”. Projekti eesmärgiks on õppida uusi oskusi, kasvatada, hooldada ja vaadelda aedherne ja lillherne taimi, võrrelda nende kasvu, vilju ning õisi. Peale hernetaimede kasvatamise toimub veel iganädalaselt viktoriin ja mitmeid temaatilisi konkursse.

Naksid said Räpina aianduskooli poolt 12 aedherne ja 12 lilleherne seemet. Lapsed panid esimesed seemned mulda 21. veebruaril. Lastele meeldis mullaga toimetada ja igaüks pani oma seemne hoole ning armastusega kasvama. Pärast seemne mulda torkamist teadsid lapsed hästi, et kasvamiseks on vaja ka vett. Kõik taimed pandi päiksesepoolsele aknalauale, et nad saaksid soojust ja valgust.

Esimesed taimed tärkasid juba paari päeva pärast. Lastel on olnud vägagi põnev taimede kasvamisprotsessi jälgida. Nakside herned kasvavad jõudsalt, oleme rõõmsad ja põnevil!

Naksid saavad jälgida virtuaalselt fotode kaudu oma herneste kasvamist. Aitäh Luha õpetajatele, kes taimede kasvamist jäädvustavad ja huvilistele nähtavaks teevad! :)