11.10.2016

Kevadel avab uksed Lasnamäe Tervisemaja

Täna võeti pidulikult alla aadressile Linnamäe tee 3 rajatava Lasnamäe Tervisemaja sarikapärg.

Järgmise aasta kevade hakul uksed avav uudse kontseptsiooniga tervisemaja parandab oluliselt meditsiiniteenuste kättesaadavust ning hakkab teenindama nii Tallinna kui ka ümberkaudsete valdade elanikke. Lasnamäe Tervisemaja ehitus algas märtsikuu lõpus ja lõppeb 2017. aasta veebruaris.

„Lasnamäe Tervisemaja on ainulaadne, ühendades meditsiini täisteenuse, sportimisvõimalused ja kaubanduse,“ ütles abilinnapea Eha Võrk. „Tegemist on esimese linna maale ehitatava ühiskondlike funktsioonidega hoonega, mille ehitamist finantseerib sajaprotsendiliselt erakapital. Lasnamäe Tervisemaja projekti edukas käivitamine julgustas linna leidma sarnasel viisil arendajat ka teistele projektidele. Tervist edendavad rajatised kerkivad linna ja erasektori koostöös veel kahele kinnistule – Akadeemia tee 30 kinnisasjale Mustamäel ja Õismäe tee 130 kinnisasjale Haaberstis. Mustamäele kerkib spordi- ja vabaajakeskus koos avaliku ujula ja linnasaunaga ning Haaberstisse pallimängude keskus.”

Capital Mill OÜ tegevjuhi Igor Mölderi sõnul on Lasnamäe Tervisemaja ehitus kulgenud sujuvalt ning ehitusgraafikus püsides. „Tallinna linn ja YIT Ehitus on olnud väga head koostööpartnerid. Olen kindel, et ka tulevikus teeme koos suuri asju,” ütles Mölder. “Lasnamäe Tervisemaja eesmärk on suurendada piirkonna elanike võimalusi kvaliteetset arstiabi saada ning tohtrite töötingimusi parandada.”

Tervisemaja koosneb kahest ühendatud hoonest. Meditsiiniteenused, sh pere- ja eriarstid, basseiniga taastusraviteenused, päevakirurgia ning uuringuvõimalused, hakkavad paiknema tervisemaja kuuekorruselises osas. Hinnanguliselt hakkavad perearstid tervisemajas vastu võtma 60 000 ja eriarstid 56 000 visiiti aastas.

Selle kõrvale rajatakse kahekorruseline hoone, kus hakkavad tegutsema spordiklubi, apteek, kauplus ja teised teenused.

Lasnamäe Tervisemaja kerkib Lasnamäe, Kose ja Maarjamäe piirile. Lasnamäe elanikud pääsevad sinna mugavalt nii jalgsi kui ühistranspordiga. Bussipeatuse lähedus võimaldab kiire ja sujuva ligipääsu ka teistest Tallinna osadest. Paiknemine Mustakivi tee ja Narva maantee ristumiskohas teeb selle hõlpsasti ligipääsetavaks Pirita ja Viimsi elanikele, aga ka Tallinna lähiasulate asukatele.

Tervisemajas asuvad tööle Kose-Lasnamäe perearstikeskus ja Tallinna munitsipaalperearstikeskus. Eriarstidest endokrinoloogid, naha-ja suguhaiguste arstid, gastroenteroloogid, nina-, kõrva-, kurguarst, pulmonoloogid, ortopeedid, uroloogid, günekoloogid jt. Samuti neuroloogia, pediaatria ja üldkirurgia teenused.