14.04.2022

Kevadine Rabajooks lõppeb Vabaduse pargis toimuva Karl-Erik Taukari kontserdiga

Järgmisel pühapäeval, 24. aprillil toimub traditsiooniline Rabajooks, mis sel korral tähistab oma 95. sünnipäeva. Sünnipäev toob endaga kaasa palju põnevat stardi- ja finišialale ning lõppeb kell 16 Vabaduse pargis toimuva Karl-Erik Taukari kontserdiga.

õmme linnaosa vanem Lauri Paeveer sõnas, et väärikas eas üritust tuleb ka väärikalt tähistada. „Ootame kõiki Nõmme inimesi nautima traditsioonilist rabarada, mis on sobilik mõnusaks pühapäevaseks liikumiseks nii jooksjatele kui kõndijatele. Kindlasti tasub plaani võtta, ka Rabajooksu 95. sünnipäeva puhul toimuv Karl-Erik Taukari kontsert Vabaduse pargis“, kutsus linnaosavanem kõiki sünnipäeva üritusest osa võtma.

Rabajooksu stardipaik on Pääskülas, Suvila ja Kalda tänava ristmiku läheduses ning esimene ühisstart antakse kell 11 hommikul ning start on avatud kuni 11.40-ni. Rada on 6,3 km ning rajale lastakse iga 5 minuti tagant. Esimeses ühisstardis startinute vahel selgitatakse välja kolm paremat meest, naist, poissi (12. aastased või vanemad) ja tüdrukut (12. aastased või vanemad). 2000 osavõtjakaardi täitnud ja raba läbinud sportlast saavad vastu traditsioonilise vimpli. Rabajooks on kõigile tasuta ja osavõtjakaardi saab täita enne starti kohapeal.

Esmakordselt on kavas ka Selveri lastejooks, mida korraldab Tallinna Spordiselts Kalev. Lastejooks on mõeldud lastele vanuses 3-11 aastat ning toimub stardipaiga vahetusläheduses 700 meetrisel distantsil. Start on avatud kell 11.45-13.00. Igale naerunäoga lõpetajale on medal. Startide eel ja vahel saavad lapsed teha soojendusvõimlemist koos Tibu ja Hunduga.

Osalejatel palutakse Rabajooksule tulla võimalusel jala, jalgratta või ühistranspordiga, sest parkimisvõimalused on piiratud. Jalgrattaga tulijatele on võistluspaigas olemas valvega jalgrattaparkla, kuid rattalukk peab olema endal kaasas. Autosid soovitame parkida Kadaka puiestee ja Õitse tänava vahelisele Kalda tänava lõigule, Tihniku tänavale või Tähetorni tänava äärsesse kergliiklustee parklasse. Metsavööndisse ja haljasaladele palume autosid mitte parkida!

 95. Rabajooksu järelpidu toimub kell 16 Vabaduse pargis (Sihi 98), kus annab meeleoluka kontserdi Karl-Erik Taukar koos bändiga. Kontserdi eel loositakse Rabajooksu registreerimislehe täitnute vahel välja 10 kinkekotti.

 Rabajooksu korraldab Nõmme Linnaosa Valitsus ning üritust toetavad Tere AS, LHV, Ballzy, Nõmme Malevkond, Naiskodukaitse Nõmme jaoskond, Nõmme Seikluspark, Vorstiabi, SCULT Estonia ja Fysiopark.

Rohkem infot leiab www.rabajooks.ee.

rabajooks (3354 × 1063 px) (2).png

Uudise rubriigid: