31.03.2021

Kevadine koristushooaeg pealinna tänavatel on alanud

Kevadpuhastustööde hooaeg on Tallinnas alanud ning aprilli lõpuks saab talvine mustus pealinna teedelt ja tänavatelt koristatud. Esimesena puhastatakse graniitsõelmetest jalg- ja jalgrattateed ning ühistranspordi peatused, samaaegselt käib koristus ka sõiduteedel.

Abilinnapea Kalle Klandorf selgitas, et kevadpuhastusega saab alustada siis, kui õhutemperatuur on vähemalt poole ööpäeva ulatuses plusskraadides ning tänavarentslites on lumi ja jää sulanud. „Esmaseks prioriteediks on meil praegu jalg- ja jalgrattateede ning ühistranspordi peatuste puhastamine sõelmetest. Kergteedel kasutati talve jooksul 1840 tonni sõelmeid ning tänase seisuga on seal esmane hooldus 72 protsendi ulatuses juba tehtud. Graniitsõelmetest on puhastatud üle 964 000 ruutmeetri asfaltpinda ja kokku on kogutud üle 945 tonni pühkmeid. Olmejäätmeid on koristatud 20 tonni. Keskkonna- ja kommunaalameti hoolduses olevad jalg- ja jalgrattateed ning kõnniteed loodame sõelmetest puhastada hiljemalt käesoleva nädala lõpuks.“ 

Samaaegselt toimub ka puistematerjalide, naastrehvide kasutamisel tekkinud asfaldiosakeste, pühkmete ja muu prahi koristus puhastuspiirkonna sõiduteedelt, parklatest, treppidelt, äärekividelt, teeäärsetelt plaatidelt ja eraldusribadelt. Suurem tänavapesu algab aprilli keskel ehk kahe koristusnädala möödudes tänavatel, kus esmased puhastustööd on juba tehtud. Haljasalade hooldusega alustatakse kohe, kui maapind on piisavalt tahenenud.

Linnaosavalitsused on samuti kevadiste heakorratöödega alustanud. Esmased koristustööd linnaosavalitsuste hoolduses olevatel kõnniteedel on tehtud, sõiduteedel jätkuvad tööd ka aprillikuus. Eilse seisuga olid linnaosavalitsuste lepingupartnerid kokku kogunud 60 tonni sõelmeid. Kevadkoristustööd peavad linnas olema tehtud hiljemalt 1. maiks.

Talve jooksul kogunenud graniitsõelmed tuleb kokku korjata ka teega külgnevate kinnistute omanikel. Lehepuhureid heakorraeeskirja kohaselt kevadkoristustöödeks kasutada ei tohi, kuna selle tagajärjel paiskuks õhku liigselt tolmu. Linnaruumi pikemalt seisma jäänud ja koristustöid segavate sõidukite omanikud peavad koristama oma sõidukite aluse ja ümbruse ühe meetri raadiuses. Tolmu tekke vähendamiseks linnaruumi tuleks sõidukijuhtidel vahetada naastrehvid suverehvide vastu, soovitatav on ka sõidukite põhjapesu.

   

Uudise rubriigid: