23.03.2017

Kevadisteks koristustöödeks on väljas kogu tänavapuhastustehnika

Tallinna Kommunaalameti lepingupartnerid alustasid kevadkoristustöödega. Tööd toimuvad üheaegselt kõigis linna puhastuspiirkondades ja esmaseks prioriteediks peatänavad, kus on elavam jalgsi- ja jalgrattaliiklus.

Abilinnapea Kalle Klandorfi sõnul on eelolev nädalavahetus sobiv aeg ka kinnistuomanikel oma kinnistutel ning kinnistute esistel könniteedel heakorratöödega alustada, et koostöös saavutada heakorrastatud linnaruum ja õigustada meie kuulumist puhtaima linnaõhuga linnade hulka.

Tallinna Kommunaalameti juhataja Tarmo Sulg tuletas meelde, et naastrehvide kasutusperiood lõpeb  üheksa päeva pärast, 31. märtsil.  „Eeldatavasti puuduvad käesoleval aastal alused naastrehvide kasutusaja pikendamiseks, mis tähendab, et naastrehvide kasutusaja lõppedes lõpeb ka teekatete kulumise tagajärjel tolmuosakeste juurdetootmine linnaruumi, mis võimaldab tolmu kokkukogumise efektiivsust oluliselt tõsta, “  lisas Sulg.  „Ilmastikutingimuste sobivusel oleme eesmärgiks võtnud lõpetada tänavate kevadkoristus sõidu-, jalgratta- ja jalgteedel, kõnniteedel, ühissõidukite peatuste ootealadel ja nendega piirnevatel teemaa haljasaladel hiljemalt 23. aprilliks.“

NB! Liiklejatel tasub olla liikluses tähelepanelik, kuna linnatänavatele on lisandunud arvukalt tänavapuhastustehnikat, mille töökiirus on vahemikus 3-7 km tunnis.