17.05.2018

Kiisu rühma nutikuu

3.aprillil käis Põhja prefektuuri kriminaalbüroo ametnik Kiisu rühma lastele ja õpetajale rääkimas kuidas targalt ja ohutult internetist toimetada.  Kuigi teema oli tõsine, suutis politseinik luua rahuliku ja meeldiva õhkkonna. Vestlusringis kajastas teemasid sellest, et internet on suur ja see hõlmab enam kui miljard võrku ühendatud inimest. Kõik on küll ühe kliki kaugusel, aga selle miljardi hulgas võib olla väga palju niisuguseid inimesi, kelle kavatsused kahjuks pole mitte alati heatahtlikud. Seal võib väga kergesti langeda kuritegevuse ohvriks. Samuti liig­ne ku­va­ri või nu­ti­sead­me vaa­ta­mi­ne vä­si­tab sil­ma­li­ha­seid ja sun­d­asen­dis is­tu­mi­ne mõ­jub sel­ja­le hal­vas­ti. Vägivaldsed mängud mõjuvad närvisüsteemile ning teevad meid agressiivseks. Tänapäeval on lapsed arvuti ja interneti koha pealt üsna nutikad, kuid neid tuleb kaitsta internetis varitsevate ohtude eest.

Kiisud lähtusid nutikuul laste huvidest ja soovidest. Kasutasime palju tahvelarvuteid ja rühma lauaarvutit.  Pöörasime nutitundides erilist tähelepanu laste omavahelisele koostööle: tegime paaristöid, meeskonnatöid ja kogu rühma ühistöid. Eriti suure populaarsuse võitsid laste seas mälumängud, viktoriinid ning Kuldvillak. Need tekitasid elevust, pinget ja võistlusmomenti. Lisaks sellele andsid lastele juurde suuri teadmisi ning aruteluoskust.

 Kasutasime tahvelarvutis erinevaid rakendusi, kus lapsed said harjutada kirjutamis- ja arvutamisoskust ja  joonistamist. Kasutasime nutitegevust  ka lasteaia õuealal: lapsed õppisid seal tundma taimi jne.

Vaata pilte: