07.05.2022

Kiisupere ja Kratid osalesid Suukooli kampaanias

Alates oktoobrist 2021 kuni märtsini 2022 osalesid Kiisupere ja Kratid üle-eestilises kampaanias “Suukool võitleb suukollidega”. Mõlemad rühmad osalesid mitmendat aastat järjest.

Kampaania eesmärgiks on lastele meelde tuletada igapäevase hambapesu tähtsust, et kinnistada head harjumust. Kogu kampaania jooksul küsisid õpetajad hommikuse õppetegevuse ajal lastelt, kas nad pesid eelmisel õhtul ja sama päeva hommikul hambaid ning märkisid vastused hambapäevikusse. Iga kuu lõpus edastati täidetud tabel Suukoolile.

Selle-aastase kampaania käigus tuletasid 493 lasteaiarühma õpetajad 9407 lapsele iga päev meelde, et hambaid tuleb pesta nii hommikul kui ka õhtul. 

Laste jaoks oli kampaanias osalemine huvipakkuv, saadi uusi teadmisi ning kinnistati olemasolevaid. Kõik kampaania läbinud rühmad said Suukoolilt kingituseks hambaharjad ja diplomid. Suukool korraldas kampaania vältel igakuised vaheloosimisi. Krattide rühmale naeratas veebruaris loosiõnn ning rühm sai kingituseks 4 karpi ksülitooliga hambapastille, ehk nagu lapsed ütlevad, "hambakomme".

Kratid ja Kiisupere tänavad Suukooli hammaste tervishoiule tähelepanu pöörava kampaania eest.

Krattide õpetaja Miina