11.02.2021

Kiisupere lasteaia virtuaalne sõpruskohtumine

11.veebruaril toimus sõbrapäevanädala raames Kiisupere lasteaias iga-aastane kolme maja vaheline sõpruskohtumine. Kuna sel aastal pidime arvestama erinevate piirangutega, sai vastu võetud otsus korraldada sõpruskohtumine hoopistükis virtuaalselt. Tallinna Kiisupere lasteaial on kolm lasteaiamaja, mis asuvad kahel eri tänaval- Gonsiori ja Lauteri tänaval. Meie lasteaias toimub majadevahelisi ühiseid üritusi vähemalt 4 korda aastas. Kolmes eri majas käivad lapsed puutuvad igapäevaselt kokku vähe, mistõttu peame oluliseks rõhutada, et teise maja lapsed on samuti Kiisupere lasteaia lapsed.

Sõpruskohtumine leidis aset neljapäeval 11.veebruaril ning pidi algama kell 9:30. Nagu ikka võib juhtuda, et tehnika veab alt- juhtus sarnane lugu ka seekord. Tallinna Haridusasutustes kadus ootamatult internet ligikaudu kümneks minutiks ning selline olukord tekitas palju segadust.

Lapsed ja rühmad olid kokku tulnud, mängude ettevalmistused tehtud ja peast käisid läbi mõtted, kas nüüd tuleb üritus ära jätta? Ehk aitaks arvuti restart? Ootame veel natuke aega ehk tuleb internet tagasi? Peale arvutite taaskäivitamist otsustasime viimase variandi kasuks ning peale lühikest ootamist selgust, et internet on tagasi. Pidu sai alata!

Alustasime pidulikult Kiisupere lasteaia hümniga ning sellele järgnesid „Sõbra laul“ ja „Kiisud keerutavad tantsu“. Enne aktiivseid mänge oli ju ka tarvis ka end enne soojaks võimelda, peale mida saime kordamööda täpsust visata, ehitada ja lammutada ning seejärel teise lasteaiamaja võistlust jälgida ning sellele kaasa elada. Sõpruskohtumine lõppes „kivikuju“ mänguga, mis oli vaieldamatult laste lemmik. Kõik lapsed said endale mälestuseks diplomi ning üllatuskingituse.

IMG_7495.JPGG5_2.JPGt.jpgIMG_7496.JPG

G5_1 (2).JPGIMG_7499.JPG