23.09.2020

Kiisupere õpetajad õppisid programmeerimist

Tallinna Kiisupere lasteaed taotles 2020 aasta kevadel ProgeTiigri seadmete taotlusvoorust rahastust, mis oli edukas! Majja saabusid 10 lego Wedo 2.0 baaskomplekti, 5 akut ja akulaadijat, Blue-Bot 2.0 komplekt ja 7 tahvelarvutit. Mis see ProgeTiiger siis ikkagi on? ProgeTiigri programmi eesmärk on toetada õpetajate digipädevust ja nende oskuste lõimimist õppetöösse eri ainevaldkondades; tõsta laste ja noorte huvi, oskusi ning kaasatust inseneriteaduste vastu, eesmärgiga toetada probleemilahendamis- ja programmeerimisoskust; kaasrahastada õppetöös vajalike seadmete hankimist lasteaedadele, üldharidus- ja kutseõppeasutustele.

Kiisupere lasteaia õpetajad harisid ennast robootika vallas ja said teada, kuidas lego WeDo 2.0 abil teadusained õpetada. Lisaks tutvustati meile ka uusimat robotit Qobo, kes on eesti keeles rääkiv tigu. Ta oskab lugeda puslekaarte, täidab edukalt etteantud ülesandeid ning saadab kõndides oma tegevust kõnega. 

Koolitusel selgus, et lego WeDo kasutamine on põnev, arendab süsteemset ja ruumilist mõtlemist ning ruumilist tunnetust. Lapsed peavad vaatama tahvelarvutist juhendit ja aru saama, mida tuleb teha. Juba väikesest peale Lego klotsidega mängimine tuleb suuresti kasuks ka robootikas. 

Oluline oskus on mõelda ruumiliselt: kuidas robotit kokku panna, mis tükk tuleb võtta, et ratast kinnitada ja mida tuleb teha, et ratas liiguks. Robootika õpetab lastele robotite ehitamist ja programmeerimist.Õpetaja on lapse juures ning vajadusel juhendab ja abistab. See on loogilise mõtlemise arendamine, mis aitab last tulevikus väga palju ka näiteks koolis matemaatika tunnis. Lego WeDo-ga näed kuidas laps särab, omandab uusi teadmisi mänguliselt ning saab eduelamuse.

IMG_5349.JPGIMG_5337.jpgIMG_5347.JPGIMG_5348.JPG

Uudise rubriigid: