01.12.2015

„Kiusamisest vabaks!" metoodika eksperdid Taanist külastavad Tallinna

2. ja 3. detsembril 2015 külastavad Tallinna Rännaku Lasteaeda, Tallinna Arbu Lasteaeda ning Kalamaja Põhikooli „Kiusamisest vabaks!“ metoodika eksperdid ja praktikud Taanist, et tutvuda kiusamist ennetava metoodika kasutamisega Eestis.

Taani spetsialistid ja praktikud esindavad organisatsioone Save the Children Denmark ning Mary Foundation, mis tegelevad „Kiusamisest vabaks!“ metoodika elluviimisega Taanis alates 2007. aastast. Eestis veab Taani eeskujul projekti „Kiusamisest vaba lasteaed ja kool“ alates 2010. aastast MTÜ Lastekaitse Liit.  

Visiidil osalevad lisaks kohalike lasteaedade ja kooli esindajatele ka Haridus- ja Teadusministeeriumi üldharidusosakonna peaekspert Tiina Peterson, Tallinna Ülikooli õppejõud Sirje Piht ja Kerstin Kööp, Tallinna Haridusameti hariduskorralduse osakonna juhtivspetsialistid Marika Kallas ja Viivi Lokk.

2015. aasta seisuga on „Kiusamisest vabaks!“ metoodikaga liitunud 439 lasteaeda ja 81 kooli üle Eesti. Projekt „Kiusamisest vaba lasteaed ja kool“ on rahastatud Euroopa Majanduspiirkonna (EMP) toetuste programmi „Riskilapsed ja -noored“ avatud taotlusvoorust „Kaasamine ja sekkumised haridussüsteemis“. Programmi viivad üheskoos ellu Haridus- ja Teadusministeerium, Justiitsministeerium ja Sotsiaalministeerium. Programmi rakendusüksuseks on Eesti Noorsootöö Keskus ning partneriks Norra Kohalike Omavalitsuste ja Regionaalsete Omavalitsuste Liit.  

 

Kadi Hainas
„Kiusamisest vaba lasteaed ja kool" võrgustikutöö koordinaator
MTÜ Lastekaitse Liit
+372 51 993 966
Endla 4, IV korrus, ruum 413/414 Tallinn 10142
www.kiusamisestvabaks.ee

Uudise rubriigid: