08.01.2020

Kiusamisest vabaks! programm Jänkukeste rühmas

Esmaspäeval, 6.jaanuaril alustas Jänkukeste rühm Kiusamisest vabaks! programmiga, mis on mõeldud sõimerühmale. Tegemist on põhiprogrammi laiendusega, mis on mõeldud just 0-3 aastastele lastele.

Sõber Karu saabus lasteni uut ja põnevat moodi. Olime istunud hommikuringi ning kõiki kohalolnud lapsi lauluga tervitanud kui järsku kostis magamistoast põnev hääl - karu. Mõned lapsed olid kohe elevil ja uudishimulikud, paar last pisut pelgasid. Läksime ühiselt siiski asja uurima ning leidsime lumekanga alt lilla karu koos käruga. Selgus, et kuna lund on sellel aastal õues nii vähe, siis ei saanud karu hästi magada ning hakkas endale uut pesa otsima. Lubasime lastega koos teda aidata ning asusime otsingutele.
Esmalt leidsime ühe vahva maja, kuid seal oli juba nii palju erinevaid tegelasi, et sinna karu enam ei mahtunud. Küll aga leidsime majast öökulli, kes lubas kõrgel taevas lennates aidata otsida. Suundusime laulu saatel edasi ning leidsimegi ühe pesa, mida karule meeldis - mõnusalt pehme samblarohelise kangaga kaetud korv, mis leidis uue koha rühmaruumi aknalaual, kust Sõber Karul on alati kõigest hea ülevaade. Tänutäheks tahtis karu ka meile kohe midagi vastu anda - esmalt tutvustas ta oma kohvri sisu, kus oli palju põnevaid pilte ja materjale, mille ta lahkelt rühmaõpetajate kätte hoiule andis. Seejärel õpetas ta lastele uue laulu "Karukene mängunurgas", mille lapsed kohe rõõmuga omaks võtsid. Pärast seda, kui kõik lapsed oma uut sõpra kallistada said, oli karu juba päris väsinud ning läks oma pessa puhkama.
Jänkukeste rühma karukoosolekud hakkavad toimuma igal esmaspäeval. Täpsem info tegevuste sisu kohta on leitav nädalaplaanist. Programmi enda kohta saab rohkem lugeda http://www.kiusamisestvabaks.ee/ .

Rohkem pilte leiab siit