25.03.2019

Kivila lasteaed korraldas eesti keele aastale pühendatud viktoriini

Haridus- ja teadusministeerium kuulutas 2019. aasta eesti keele aastaks, et tähistada riigikeele 100. aastapäeva. Tallinna Kivila Lasteaed korraldas 19. märtsil eesti keele aastale pühendatud viktoriini.

Viktoriin kandis nime Kivila Olümpiamängud ehk lühendatult KOM. Osalesid Tallinna Priisle Lasteaed, Tallinna Läänemere Lasteaed, Tallinna Tuule Lasteaed, Tallinna Lasteaed Laagna Rukkilill ja Tallinna Kihnu Lasteaed ning loomulikult ka kutsujad ise. Igas võistkonnas oli kolm last.

Esimese KOM-i eesmärgiks oli väärtustada eesti keelt ja Eesti rahvaloomingut. Viktoriin koosnes neljast erinevast etapist ja küsimusi sai kokku 17. Õige vastuse leidmiseks oli lastele ette antud kolm varianti. Näiteks mõistatusele „Rätsep pole, aga käib ringi nõelad kaasas“ valisid kõik vastuseks siil. Samas aga küsimusele „Kes on kirilind“ valiti võimalike variantide hulgast nii liblikas, kuldnokk kui ka seitsetäpp lepatriinu (see oli õige). Suurt lusti pakkusid pudikeelsete sõnade valimised. Kui laste käest küsiti, mida tähendab ütlemine „tahan opasse“, siis enamus valis etteantud variantide hulgast õigeks vastuseks autosse, mitte SPAsse ega sülle.

Viktoriini lõppedes said kõik osavõtjad šokolaadist medali, diplomi ja lauamängu tervele meeskonnale.

Tagasiside on olnud väga positiivne. Osalevate lasteaedade õpetajad soovisid väga, et sellest mängust kujuneks iga aastane traditsioon. Kinnistus teadmine, et üheskoos õppides ja tegutsedes liigume tervete väärtuste juurde. Ja kui sellel korral oli teemaks eesti keel, siis tulevikus võiksid küsimused olla seotud loodusega, spordiga, matemaatikaga, liiklusega…

 

Inga Tohver, Tallinna Kivila Lasteaia õppealajuhataja

Toimetas: Leini Jürisaar

Uudise rubriigid: