16.02.2013

Kivimite praktikum Loodusmuuseumis

Meie  kooli seitsmendad klassid käisid veebruari keskpaigas  loodusmuuseumi õppeklassis kivimeid uurimas.

Ainetundides oli juba õpitud, kuidas kivimid tekivad, välja näevad ja mida neist valmistada saab. Nüüd said õpilased aga muuseumi pedagoogi Tiiu Liimetsa juhendamisel uurida Eestimaa  erinevaid kivimeid. Tähelepanu juhiti,  millistest mineraalidest kivimid  koosnevad, milline on erinevate kivimite ehitus. Katsetega sai kindlaks teha, kas tegemist on lubjakiviga või dolokiviga. Võrrelda sai erinevate leiukohtade liivade eripära, kivististe olemasolu kivimites.

Teise tunni veetsime aga mineraalide näitusel. Uurisime, mis värvuse annavad erinevad metallid mineraalidele, millise ehitusega nad on, mille alusel tunda ära erinevaid metallimaake. Näitus oli äärmiselt huvitav  ja üllatusi pakkuv. Üllatuseks oli aga näha loodusmuuseumi vanimat eksponaati, nimelt 3,8 miljardi aasta vanust rohelist kvartsi, mis pärineb Gröönimaalt ja üldse suurim eksponaat oli üle poole meetri laiune mäekristalli pesa Uuralitest.

Kokkuvõtteks kiidan osalenud õpilasi: kõik sooritasid suure innuga uurimistööd ning täitsid ka  entusiasmiga mineraalide töölehti. Lõpetuseks saime loodusmuuseumi töötajatelt kiita hea töösse suhtumise ja distsipliini eest.

Geograafiaõpetaja Ave Loigu