29.08.2017

Klandorf: jäätmeveo teenustasu Nõmmel ei muutu

Vaatamata ajakirjanduses ilmunud teadetele Nõmmel muutuvast jäätmeveo teenustasust kinnitab Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf, et prügiveohind jääb muutmata.

„Info selle kohta, kas võiks Nõmmel ja Lasnamäel jäätmeveo teenustasusid tõsta, polnud linna struktuurides seesmiselt kooskõlastatud ja ma ei näe praegu muudatusteks vajadust,“  sõnas Klandorf.

„Oleme Nõmmel 2. piirkonnas  ja Lasnamäe 10. piirkonnas leidnud hetkel toimiva ajutise lahenduse. Ametlikult on küll vedajaks probleemidesse sattunud ettevõte Baltic Waste Management (BWM), kuid vastavalt kokkuleppele teeb reaalselt töö ära alltöövõtja Tallinna Jäätmete Taaskasutuskeskus,“ ütles abilinnapea Klandorf. 

„Oleme selle lahenduse tööle saanud ja tegelikkuses teenib Nõmme ja Lasnamäe 10. piirkonna prügiveo pealt hetkel Tallinna Jäätmete Taaskasutuskeskus, mis on linnale kuuluv usaldusväärne ettevõte. Ükski problemaatiline ettevõte hetkel Nõmme prügiveo pealt reaalselt ei teeni, sest kogu raha, mis BWM saab, peab ta edastama Tallinna Jäätmete Taaskasutuskeskusele. See pole ideaalne variant, aga hetkel on see toimiv lahendus, mis tagab elanikele elutähtsa teenuse,“ sõnas Klandorf, kelle sõnul peab Tallinna Jäätmete Taaskasutuskeskus praegu selle hinnaga hakkama saama.  

Klandorf lisas, et BWMi asemel jäätmevedu reaalselt teostav Tallinna Jäätmete Taaskasutuskeskus ei ole taotlenud teenustasu tõstmist tööjõukulude suurenemise võrra.