06.01.2021

Klandorf: linna teenistused on lumekoristuseks valmis

Järgnevatel päevadel on oodata jätkuvat lumesadu, nii on ka Tallinna linnateenistused lumekoristuseks ja libedusetõrjeks valmis. Ent ilmastikuoludest sõltuvalt tuleb ka kinnistuomanikel koristada lund ja teha libedusetõrjet oma kinnistu või ehitisega külgneval puhastusalal.

Abilinnapea Kalle Klandorfi sõnul oli linn valmistunud talve tulekuks ning lumekoristuseks ja libedusetõrjeks ollakse valmisolekus. „Tallinna tänavaid on puhastamas puistur-sahad, rattateede traktorid ja kõrvaltänavate sahad-traktorid – ühtekokku sadakond masinat,“ nentis Klandorf. „Puhastatud on kõik peatänavad, enamik ühistranspordipeatusi ja kergliiklusteid. Tõusudel ja ohtlikes kohtades on tehtud libedusetõrjet puistematerjalidega ning see jätkub vastavalt olukorra muutumisele. Sõiduteedele on puistatud umbes 300 tonni kloriide ning ratta- ja kõnniteedele on 50 tonni graniitsõelmeid.“

Linnaosade kõrvaltänavatel on sõiduteed samuti valdavalt sahatatud, kuid Klandorfi sõnul ei ole parkivate sõidukite tõttu mõnel pool võimalik teid kogu laiuses hooldada. „On mõistetav, et autosid on vaja parkida ka tänaval, kuid kindlasti tuleks omanikel eemaldada tänavalt romuks muutunud masinad – ainuüksi möödunud aastal tuli munitsipaalpolitseil teisaldada 791 romusõidukit,“ märkis Klandorf ja lisas, et parkimiskohtadelt koristatakse lumehunnikuid sõidukite lahkumisel. „Probleemiks on veel lume alla jäänud elektritõukerattad, mida pargitakse kõikjale ning mis võivad lumekoristusmasinatele ette jääda,“  ütles abilinnapea.  

Kinnistu ja ehitiste omanikele tuletab Klandorf meelde, et kinnistu ja sõidutee vahel asuva kõnnitee lumest ja jääst puhastamine ning libedusetõrje on nende korraldada. „Ilmastikuolud on väga muutlikud, mistõttu võivad tekkida ohtlikud jääpurikad ning ka kinni tallatud lumi muutub kõnniteel jäiselt libedaks. Seetõttu tuleb kinnistuomanikel olla eriti tähelepanelik ja hoolitseda selle eest, et jalakäijate liikumistee oleks ohutu,“ rõhutas Klandorf.

Libeduse tõrjeks võib kasutada puistematerjali, mille tera läbimõõt on 2-6 mm. Keelatud on kasutada tuhka või kloriide. Linn omalt poolt jagab korteriühistutele, eramajade ja kinnistute omanikele tasuta graniitkillustikku, selle kohta saab infot linnaosavalitsustest.

Heakorraga seotud puudustest või probleemidest saavad linlased teada anda Tallinna abitelefonil 14410.

   

Uudise rubriigid: