09.01.2018

Klassikalise kammermuusika tunnid lastele

09.jaanuaril 2018 külastas Suur-Pae Lasteaeda juba kolmandat korda pianist Diana Liiv koos teiste kammermuusikutega.

Diana mängis klaveril kuulsaid palasid Pjotr Tšaikovski balletist “Pähklipureja” ning jutustas lastele muinasjutu, millel ballett põhineb. Jutu juurde näitas ta ekraanil kauneid muinasjutupilte ning katkendeid balletietendusest.

“Pähklipureja” on üks maailma kuulsamaid ballette kui ka armastatumaid jõulumuinasjutte. See on kõrvuti “Luikede Järvega” balletikunsti klassikalise pärandi tippteos ning Tšaikovski muusika üks eredamaid näiteid.

Külalised kogunevad Stahlbaumide koju jõulupeole. Nende seas on Drosselmeyer, Clara ja Fritzi ristiisa. Ta on võtnud kaasa suurepärase kingituse: Pähklipureja nuku.

Lapsed ootavad kannatamatult, millal nad saavad näha jõulupuud ning kingitusi. Lõpuks esitletakse külalistele kaunilt ehitud kuusepuud.

Ootamatult ilmub mustkunstnikuks riietunud Drosselmeyer ning lapsed ei tunne teda ära. Salapärase külalise võime äratada mänguasju ellu, võlub, kuid ühtlasi ka hirmutab lapsi. Nende rahustamiseks võtab Drosselmeyer maski eest ning lapsed tunnevad ta ära.

Clara tahab elluärganud leludega mängida, kuid need on juba ära koristatud. Tüdruku lohutamiseks annab Drosselmeyer talle Pähklipureja nuku…

Klaverijuttude klassikalise muusika lasteaiakontsertide sarjas on lastele tutvustatud:

9. jaanuar 2018 kell 9.15 ja 10.00 "Pähklipureja"
14. november 2017 kell 9.15 ja 10.00 "Võluvitsa vägi"
19. september 2017 kell 9.15 ja 10.00 "Luikede järv"

Lastele meeldis kuulata klassikalist klaverimuusikat.