08.11.2021

Kodus vaktsineerimiseks on registreerunud juba 240 inimest

Esmaspäevast, 8. novembrist alustavad Tallinnas tööd kodusvaktsineerimise brigaadid. Eelregistreerimine kodus vaktsineerimiseks algas 4. novembril ning oma soovist on teada andnud juba 240 inimest.

„Kodus vaktsineerimise teenus on mõeldud eeskätt neile, kes eri põhjustel ei saa ise vaktsineerima minna, kuid teenust saavad vajadusel tellida ka teised soovijad. Seni on aja broneerinud peamiselt eakad või piiratud liikumisvõimega inimesed,“ ütles Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonda kureeriv abilinnapea Betina Beškina. „Esialgu oleme planeerinud rakendada kaks brigaadi, kuid huvi on olnud sedavõrd suur, et kaalume veel ühe brigaadi lisamist, et vaktsiiniga kaitstud saaksid võimalikult paljud inimesed.“  

Kodus vaktsineerimise soovist saab teada anda telefonil 666 2727, kõnesid võetakse vastu tööpäevadel 8–20 ja nädalavahetusel 9–17. Kaks brigaadi alustavad visiite 8. novembril ning töötavad argipäevadel kell 9–18.

Meditsiinitöötajad tulevad kokkulepitud ajal inimesele koju, nõustavad ja vaktsineerivad ning jäävad 15 minutiks jälgima inimese seisundit. Õde teeb kohapeal ka otsuse, kas patsient oleks võimeline teiseks doosiks minema ise mõnda vaktsineerimispunkti või saadakse teinegi doos kodus. Kodusvaktsineerimise teenust osutab Confido.

Esimese (ja teise) doosiga saavad vaktsineerida kõik soovijaid alates 12. eluaastast. Vaktsineerimiseks pakutakse kahedoosilisi Pfizer/BioNTech ja Moderna vaktsiine ning ühedoosilist Jansseni vaktsiini. Tõhustusdoosiga saavad soovi korral vaktsineerida kõik, kellel on eelmisest süstist möödas vähemalt pool aastat, sõltumata sellest, mis Covid-19 vaktsiini on varem saadud. Tõhustusdose tehakse Pfizer/BioNTechi vaktsiiniga Comirnaty või Moderna vaktsiiniga Spikevax.

Veel 9. novembrini on avatud ka Covid-19 nõustamis- ja vaktsineerimistelgid kolmes linnaosas: Haabersti Maxima XXX parklas (Ehitajate tee 148) tööpäeviti kell 12–19 ja nädalavahetusel kell 10–15; Põhja-Tallinna Valitsuse hoovialal (Kari 13) iga päev kell 10–17; Keskturu juures (Lastekodu 11b) tööpäevadel kell 9–16 ja nädalavahetusel kell 9–15. Nõustamis- ja vaktsineerimispunkt Lindakivi kultuurikeskuses jätkab tööd ka peale 9. novembrit ning on avatud tööpäevadel kell 12–19 ja nädalavahetusel kell 10–17. Teenust osutab nõustamis- ja vaktsineerimispunktides Eldred OÜ. 

7. novembri seisuga on nõustamis- ja vaktsineerimispunktides saanud kaitsesüsti 5116 inimest, seal hulgas 3415 inimest on saanud esmase, 574 teise ja 1127 tõhustusdoosi. 

   

Uudise rubriigid: