29.04.2021

Kogukonnaaiad on õites

Kesklinna valitsuse esindajad käisid eile ja täna linnaosa kogukonnaaedades, et saada ülevaade sealse tegevuse arendamise võimalustest koos kohalike elanikega.

“Rõõm oli tõdeda, et Kollase tänava kogukonnaaias õitsevad juba kevadlilled ning kohalikel elanikel on hulk häid mõtteid, mida aia harimisele lisaks tahetakse teoks teha. Arutasime ka kogukonna esindajatega, kuidas saab linnaosavalitsus omalt poolt nende ettevõtmisi toetada. Samasugused arupidamised tahame ka teiste kogukonnaaedade arendajatega maha pidada. Tähtis on seejuures, et kumbki pool teab, mida teine kavandab – et käia ühte jalga ja kasutada nii tekkivat sünergiat parimal moel. Linn saab ühisel jõul ju ainult ilusamaks muutuda!” hindas Kesklinna vanem Monika Haukanõmm. 

Tallinna Kesklinnas on rajatud ja sai tänavu linnalt toetust neli eraalgatuslikku kogukonnaaeda: Ameerika aed Uue Maailma asumis, Kadrioru seltsi kogukonnaaed Kollase tn ääres, Juhkentali seltsi Aafrika aed Püssirohu tänavas ja Juudi lasteaia MTÜ õppeaed. Lisaks on kolme aasta jooksul rahastatud 22 lasteasutuse õppeaia harimist.

Tallinnas toetatakse aianduslikku mittetulundustegevust alates 2020. aastast. Toetust saab taotleda aiapidamiseks vajalike materjalide, tööriistade ja inventari soetamiseks, samuti ka töötubade, talgute ja muude sündmuste korraldamiseks. Taotluse võivad esitada juriidilised isikud, sh mittetulundus- ja äriühingud, aga ka erakoolid ja -lasteaiad. Eelmisel aastal toetas linn 12 kogukonnaaeda 40 000 euroga, tänavu aga juba 22 aeda ligi 79 000 euroga. Toetusetaotlusi saab esitada iga aasta 1. veebruariks.

Uudise rubriigid: