28.11.2016

Kõik Tallinna lasteaiad saavad mesimummurobotid

Tallinna Haridusamet korraldas riigihanke, mille tulemusena saab iga munitsipaallasteaed vähemalt ühe programmeeritava mesimummurobotite komplekti Bee-Bot. Riigihanke võitis AS Rekato.

Bee-Bot robotite abil saavad lapsed mänguliselt omandada programmeerimise algteadmisi. Robot-mesimummudega tegelemine arendab nende loogilist mõtlemist ning matemaatilisi ja eneseväljenduse oskusi, aitab paremini mõista põhjus-tagajärg seost ning õpetab seadme juhtimist ja programmeerimist.

Igasse Bee-Bot komplekti kuulub kuus mesimummu koos laadimisaluse ja kahe matiga. Bee-Botile saab seitsme juhtnupu abil sisestada kuni 40 järjestikust liikumiskorraldust. Mesilane on juhtmevaba ja töötab akuga kuni kaheksa tundi. Bee-Botile saab ka ise liikumismatte joonistada või käepärastest vahenditest labürinte ehitada. Kaasas on juhendid õpetajatele 100 erineva tunni läbiviimiseks ja probleem-lahendus ülesannete õpetamiseks. Tahvelarvutitele on olemas tasuta Bee-Boti rakendus, kus saab samade nupp-korraldustega programmeerida mesimummu liikuma virtuaalsel matil.

Mesimummurobotite komplekte on edukalt kasutatud juba mitmes Tallinna lasteaias. Hankega soetab Tallinna Haridusamet robotite komplektid kõigile munitsipaallasteaedadele. Iga lasteaed saab vastavalt laste arvule 1-2 komplekti.

Mesimummuroboteid tutvustav video 

Lisateave:

Rainer Rannala
Üldosakonna juhataja
Tallinna Haridusamet
Tel 6404503
E-post: rainer.rannala@tallinnlv.ee

 

Uudise rubriigid: