08.04.2016

Kõik eesti keele huvilised on taas oodatud kirjutama Tallinna-teemalist etteütlust

13. mail 2016 kell 13.00 oodatakse eesti keele huvilisi õpilasi ning õpetajaid Tallinna Ülikooli (Uus-Sadama 5), kus kirjutatakse taas ülelinnalist Tallinna-teemalist etteütlust.

Etteütlusele on oodatud igast rahvusest keele- ja kirjandushuvilised, kes soovivad hoida ilusat eesti keelt ning panna proovile oma eesti keele oskust. Etteütluse korraldab Tallinna Linnavalitsus koostöös haridusameti ja eesti keele õpetajate ainesektsiooniga. Korraldajate sooviks on rõhutada väärikal Tallinna päeval eesti keele tähtsust.

Etteütluse teksti dikteerib tuntud ja populaarne Eesti kirjanik, kelle nimi saab teatavaks maikuus, kuid kellega kohtumine kujuneb kindlasti huvitavaks kogemuseks. Tööde parandamise ajal saavad osalejad kirjanikuga vestelda ning talle küsimusi esitada.

Enne etteütluse kirjutamist korratakse ühiselt üle edukaks soorituseks vajalikud põhitõed. Üritus lõpeb parimate autasustamisega umbkaudu kell 15.

Esmakordselt toimus ülelinnaline Tallinna-teemaline etteütlus 15. mail 2013, mil kirjanik Jan Kausi dikteeritud teksti kirjutas 220 inimest. Oma teksti on dikteerinud ka kirjanikud Andrus Kivirähk ning Eduard Vilde (teine neist näitleja Peeter Kaljumäe kehastuses). Kaasa tegid nii õpilased, üliõpilased kui ka töötavad täiskasvanud, nii eesti kui ka vene keele kõnelejad. 

Eelseisev etteütlus toimub ülikooli Tallinna saalis (Uus-Sadama 5, Mare maja II korrus, ruum M218).

Kuna kohtade arv on piiratud, on palutakse osalejatel kindlasti eelnevalt registreeruda:

Tallinna päeva etteütlus

 

Lisainfo:

Viivi Lokk
Hariduskorralduse osakonna juhtivspetsialist
Tallinna Haridusamet
Tel: 640 4549
e-post: viivi.lokk@tallinnlv.ee

 

 

Uudise rubriigid: