04.04.2018

Kõik vene keele huvilised on oodatud osalema ülemaailmsel etteütlusel

Tänasest saavad kõik huvilised registreerida 14. aprillil toimuvale üleilmselt tuntud aktsioonile Totalny Diktant ehk ülemaailmsele etteütluse kirjutamisele, mis see aasta toimub Tallinnas kolmes kohas. Etteütluse raames saavad keelehuvilised teha ka vene keele testi TruD. Oodatud on kõik vene keelt võõrkeelena õppivad huvilised ja seda sõltumata keeletasemest.

Registreerimine on tänasest avatud kodulehel  https://totaldict.ru/tallinn.

Möödunud aastal kirjutas vene keele testi TruD ühtekokku 2500 inimest 76 linnast. Kõige rohkem vene keele huvilisi väljaspool Venemaad kogunes Ürümqis (Hiina), Ulaanbaataris (Mongoolia) ning Tbilisis (Gruusia). Seekord on taotlusi veelgi rohkem – nüüd on neid 45 riigist ja 124 linnast, sealhulgas ka Tallinnast. Tallinnas toimub TruD kolmandat korda.

TruD on hariduslik, samas ka meelelahutuslik üritus, kuhu on oodatud kõik vene keelt õppivad inimesed, kellele vene keel ei ole emakeel. Ülesannete raskusaste on alates A1 kuni B1 ja viimane osa tuleb traditsioonilise etteütluse kujul. Üritus toimub 14. aprillil kell 14.00 Nordea Kontserdimaja esimese korruse kohvikus. Samal ajal loeb kontserimaja saalis etteütlust tuntud laulja Dima Bilan ja Vene kultuurikeskuses näitleja Viktor Suhhorukov. Tallinna ülikooli Auditorium Maximumis saavad aga etteütlust kirjutada nö klassikalisel moel: lektori Natalia Tšuikina juhtimisel.

Totalny Diktant on suure populaarsuse kogunud ülemaailmne aktsioon, mille raames kirjutavad kõik huvilised etteütlust vene keeles. Eesmärgiks on pöörata inimeste tähelepanu õigekeelsuse tähtsusele. TruD’i eesmärk on anda võimalus aktsioonis osaleda ka neil, kellele võib üldine etteütlus olla liiga keeruline. Totalny Diktanti kirjutatakse sel aastal ligi 1000 linnas üle maailma. Traditsiooniliselt loeb etteütlust ette tuntud inimene.