23.02.2016

Kolm muuseumi korraldavad ühise perepäeva

Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones, E.Vilde ja A.H.Tammsaare muuseumites Kadriorus toimub Eesti Vabariigi 98. sünnipäeval 24. veebruaril kella 11-15 meeleolukas perepäev „VABA RIIK ON AARE!“.

Ühise perepäeva eesmärk on väärtustada Eesti riigi vabadust ja tunda rõõmu sellest, et meie kõigi koduks on just Eesti. Muuseumid ootavad külla huvitavatele näitustele, sisukatele loengutele, töötubadesse. Lastele toimub läbi kolme muuseumi ristsõnapõhine otsimismäng. Kadriorus sõidab Vilde ja Tammsaare muuseumide vahel Koidula tänaval hobukaarik! Sõidupileti saab koha pealt sularahas. 

Eduard Vilde muuseumis saab muu hulgas vaadata imekaunist näitust „Kuldse peaga nõel“. Kaunid kleidid, pitsid ja tikitud tekstiilid pakuvad eriti romantilist ja isamaalist meeleolu. Ajaloomuuseumis on avatud näitus „Laps ja sõda“, saab kuulata kontserti, mängida mälumängu ja meisterdada kodulooma. Tammsaare muuseumis on huvitav näitus ühest vastuolulisest ajaloolisest persoonist Johannes Vares Barbarusest. Lapsed saavad Tammsaare kodu uue tahvelarvuti raja kaudu avastada. 

Muuseumipõhise ristsõnamänguga saab alustada ükskõik millisest kolmest muuseumist. Kõiki ristsõnatajaid ootab Kalevi poolt üllatus.

Muuseumidesse sissepääs piletiga. 

Kõikide muuseumide programmi leiab:
www.linnamuuseum.ee/vilde
www.linnamuuseum.ee/tammsaare
www.ajaloomuuseum.ee 

Lisainfo:
Kairi Tilga
Eduard Vilde muuseumijuht
Tel: 601 3181
kairi.tilga@linnamuuseum.ee