13.05.2020

Kolmapäeval on Tallinna päev pühendatud keskkonnale

Tallinna päev saab homme, 13. mail põneva avalöögi – ürituse reedeni kestev programm algab keskkonnapäevaga. Tallinna mitmekesise linnaloodusega saab tutvust kodust lahkumata, veebisilla abil.

Videotuuridel on linnakeskkonnas avastada nii mõndagi, sest siis näeb asjatundjate abiga ka seda, mida ise ei oska tähele panna. Külastada saab Kadriorgu, Hirveparki ja Aegna saart, Tallinna Botaanikaaia kogud ja Tallinna Loomaaia asukad pakuvad võimalust tutvuda eri mandrite floora ja faunaga. 

Päev saab reipa alguse juba kell 10, kui Tallinna linnakeskkond Facebook’is viib huvilised otseülekandes Kadrioru pargis asuvasse Jaapani aeda. Teed näitab ja põnevaid lugusid vestab pargi juhataja Ain Järve. Kell 11 saab Tallinna Botaanikaaia Facebookis videotuuril selgeks, kuidas rajada lilleniitu ning millistelt suvel õitsevatelt taimedelt tasub seemneid koguda.

Keskpäeval ootab vaatajaid Tallinna Loomaaed, videotuuril minnakse külla tavalooduses väga haruldaseks jäänud kaslasele – amuuri leopard Darjale. Kell 13 tasub oma virtuaalsed sammud seada otseülekandele Hirvepargist, sealse loodusega tutvumisel on jalutuskaaslaseks Tallinna Botaanikaia peadendroloog Olev Abner. Sündmusrohkele päevale pannakse punkt mandrist veidi kaugemal, Aegna saarel. Kell 14 toimuval videotuuril räägitakse sealse, Eesti suurima tiheasustusega kivikülvi saladustest.

Tallinna päeva rikkalik programm on sel aastal jaotatud kolmele päevale ning kõigist sündmustest saab osa e-kanalite vahendusel. Neljapäeval, 14. mail jätkuvad üritused kultuuripäevaga. Tallinna e-päeval reedel, 15. mail on kavas palju põnevat, näiteks toimub nii fotojaht kui traditsiooniline e-etteütlus, mille teksti loeb sel korral ette armastatud näitleja Märt Avandi.

Tallinna päeva peetakse 2002. aastast. Sellega tähistatakse linnale Lübecki linnaõiguse andmist 1248. aastal, millega pääses Tallinn ka Euroopa linnade liitu. Tallinna päeva tähistamise eesmärk on väärtustada kodulinna ajalugu ja tallinlaseks olemist ning ühtlasi tutvustada linna ajalugu ja tänapäeva.

Tänavuse Tallinna e-päeva programmi leiab päevade kaupa veebilehelt tallinn.ee/tallinnapaev.

Uudise rubriigid: