06.02.2018

Kolme kooli ühisprojekt „Avasta ja imesta“ kasvatab õppurite huvi täppisteaduste vastu

Haabersti Vene Gümnaasium, Tallinna Järveotsa Gümnaasium ja Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium viivad koos läbi ainetevahelise projekti, mille eesmärk on tõsta õpilaste huvi täppisteaduste vastu.

Projekt viiakse läbi STEAM-õppe raames (Science, Tehnology, Engineering, Art, Mathematics). Projekt on mõeldud 7.-8. klasside õpilastele ning on osa õpikodade programmist, mida toetab Tallinna Haridusamet.

Projekti „Avasta ja imesta” käigus saavad õpilased õppida läbi põnevate praktiliste tegevuste ning teha uskumatuid avastusi füüsikas, keemias, matemaatikas, geograafias ja bioloogias, aga ka ettevõtluses. Töökeeleks on eesti keel, mis aitab kaasa vene kodukeelega noorte sõnavara laiendamisele ja suurendab erinevate koolide õpilaste omavahelist läbikäimist.

Projekti esimene tund, mille teemaks oli keemia, toimus Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumis 18. jaanuaril ning teine tund, mille fookuses oli matemaatika, 1. veebruaril Haabersti Vene Gümnaasiumis.

Õpilased said teada palju uut krüpteerimisvõtete kohta ja mõtlesid ise välja salakoodid. Tunni lõpus dešifreerisid noored tähtsa salakirja. Palju põnevat on veel ees! Soovime lastele ja õpetajatele edu, mitmekülgseid avatusi ja kindlasti uusi toredaid tutvusi!

 

Jelena Matina, Haabersti Vene Gümnaasium

Uudise rubriigid: