05.11.2021

Kolme linnaosa nõustamis- ja vaktsineerimistelgid on avatud veel 9. novembrini

Haaberstis, Põhja-Tallinnas ja Kesklinnas Covid-19 nõustamis- ja vaktsineerimistelgid on avatud veel teisipäevani, 9. novembrini. Kõik soovijad saavad eelbroneeringuta küsida nõu seoses vaktsineerimisega ja soovi korral saada kas esimese, teise või tõhustusdoosi.

Linnavalitsuse koroonaviiruse ennetusmeetmete koordinaator Ester Öpik tänab kõiki inimesi, kes on end juba vaktsineerinud ja andnud nii oma panuse koroonakriisi leevendamiseks. „On heameel näha, et teenus on inimeste poolt hästi vastu võetud ja vaktsineeritute arv suureneb iga päevaga jõudsalt, “ ütles Öpik. „Tallinna Covid-19 nõustamis- ja vaktsineerimispunktides on 4. novembri seisuga saanud kaitsesüsti juba 4087 inimest, kellest 2832 sai esmase doosi. Teise doosiga on vaktsineeritud 430 ja tõhustusdoosiga 825 inimest. Ootame jätkuvalt kõiki soovijaid seda võimalust kasutama.“

Nõustamis- ja vaktsineerimistelgid kolmes linnaosas alustasid tööd 20. oktoobril ja on avatud veel 9. novembrini järgmiselt: Haabersti Maxima XXX parklas (Ehitajate tee 148) tööpäeviti kell 12–19 ja nädalavahetusel kell 10–15; Põhja-Tallinna Valitsuse hoovialal (Kari 13) iga päev kell 10–17; Keskturu juures (Lastekodu 11b) tööpäevadel kell 9–16 ja nädalavahetusel kell 9–15. 

Nõustamis- ja vaktsineerimispunkt Lindakivi kultuurikeskuses jätkab tööd ka peale 9. novembrit ning on avatud tööpäevadel kell 12–19 ja nädalavahetusel kell 10–17. Teenust osutab nõustamis- ja vaktsineerimispunktides Eldred OÜ.

Kui ise vaktsineerima minna ei ole võimalik, saab broneerida aja kodus vaktsineerimiseks, helistades telefonil 666 2727. Kõnesid võetakse vastu tööpäevadel kell 8–20 ja nädalavahetusel kell 9–17. Kodus vaktsineerimise teenust osutab Confido.

Vaktsineerida saavad kõik soovijaid alates 12. eluaastast, kaasa tuleb võtta isikut tõendav dokument. Vaktsineerimiseks pakutakse kahedoosilisi Pfizer/BioNTech ja Moderna vaktsiine ning ühedoosilist Jansseni vaktsiini. 

Tõhustusdoosiga saavad vaktsineerida kõik, kes soovivad ja kellel on eelmisest süstist möödas vähemalt pool aastat, sõltumata sellest, mis Covid-19 vaktsiini on varem saadud. Tõhustusdose tehakse Pfizer/BioNTechi vaktsiiniga Comirnaty või Moderna vaktsiiniga Spikevax.

   

Uudise rubriigid: