22.09.2016

Kõlvart: 3D printerid muudavad koolis õppimise huvitavamaks

Septembri hakul jõudsid Tallinna koolidesse esimesed riigihankega soetatud 3D-printerid, nende paigaldamine ja meeskondade koolitamine jätkub novembrini. Täna proovis Tallinna Heleni Koolis uut printerit ka abilinnapea Mihhail Kõlvart.

„Seni oli 3D printereid üksikutes Tallinna koolides, mistõttu võib 3D printimist haridusasutustes lugeda suhteliselt uudseks valdkonnaks. Seepärast pidasimegi vajalikuks koos printerite ostmisega tellida ka koolitused koolide meeskondadele,“ rääkis abilinnapea Mihhail Kõlvart. „Koolitused on näidanud, et huvi 3D printimise võimaluste kasutamise vastu õppetöös on suur. Pole ju võimatu, et 3D printer on juba lähitulevikus sama igapäevane töövahend, nagu tekstiprinter praegu.“  

Täna Heleni kooli külastades sai kinnitust abilinnapea veendumus, et 3D printerid toetavad õhinapõhist õpet, mis muudab õppimise lastele meeldivaks ja tulemuslikuks. Loovust ergutavalt mõjuvad need ka täiskasvanutele.

„Väga positiivse mulje jättis täna Heleni kooli direktori visioon, kuidas printerit õpilaste huvides praktiliselt kasutada. Koolijuht oli printeri võimalused endale põhjalikult selgeks teinud ja omas selget ettekujutust, kuidas see kooli heaks tööle panna,“ tõdes Mihhail Kõlvart. „Näiteks saab printida punktkirjas tekste koolis õppivate pimedate laste jaoks ja palju muud, ja mis kõige olulisem – seda saavad teha õpilased ise.“     

Tallinna Haridusametil on sõlmitud leping riigihanke parima pakkuja Infotark AS-iga, kes tarnib ja paigaldab koolidesse 58 printerit ning tegeleb edaspidi ka nende hooldusega. Lisaks sellele korraldab Infotark AS koolide meeskondadele koolitused, kus tehakse sissejuhatus 3D printimisse ja õpitakse 3D modelleerimist.

Hanke maksumuseks kujunes 58 116 eurot (sh KM). Printerid tarnitakse ja paigaldatakse hiljemalt 15. novembriks 2016. 

3D printerid Heleni koolis_abilinnapea tutvumas (1).JPG 3D printerid Heleni koolis_abilinnapea tutvumas (4).JPG

 

Uudise rubriigid: