18.03.2019

Konverentsil „MÕK – Me Õpime Keeli” vahetatakse eesti keele õpetamise kogemusi

21. märtsil 2019 algusega 9.40 toimub Lasnamäe Gümnaasiumis Tallinna haridusasutuste konverents „MÕK – Me Õpime Keeli”, kus vahetatakse eesti keele õpetamise parimaid kogemusi.

Konverentsi juhatab sisse täiskasvanute koolitaja Margit Raid, kes räägib õppima panevast jõust. Seejärel jagavad oma häid kogemusi keeleõppes mitmed õpetajad ja teised spetsialistid, aga ka õpilased.

Jutuks tuleb sisserändajate keeleõppe ja -oskuste arenemise ja edutegurite teema (Ave Härsing (keelekümbluse peaspetsialist, SA Innove) ning keele õppimine koos ja kõikjal (Andrei Kante, Lasnamäe Gümnaasiumi direktor ja Mehis Pever, Tallinna Ühisgümnaasiumi direktor). Saadakse teada, kuidas muutub keeleõppe mõttelaad, kui õpilane valib endale tunni ise (Mari-Liis Sults, Tallinna Kunstigümnaasiumi direktor).

Tallinna Pae Gümnaasiumi 12.B klassi õpilane Maksim Kolossovi ettekande pealkiri on intrigeeriv: „Lapsesuu ei valeta. Kust leida motivatsiooni keeleõppeks?“.

Päeva teises pooles viiakse läbi kokku kaheksa töötuba, kus käsitletakse näiteks keeleõpet muuseumitundide kaudu ja multifilmide tegemise abil, arutletakse eripedagoogilist lähenemist keeleõppele ning tutvustatakse uusi metoodikaid.

Päeva juhib õpetaja Siiri Pokkinen Lasnamäe Gümnaasiumist koos ühe õpilasega. Muusikalist külakosti pakuvad samuti Lasnamäe Gümnaasiumi õpilased.

Kõiki ettekannete ja töötubade teemasid näed konverentsi päevakavast.

 

Leini Jürisaar, Tallinna Haridusameti kommunikatsiooni peaspetsialist

Uudise rubriigid: