26.09.2017

Konverentsil „Õpikeskkond Tallinn“ tunnustatakse parimaid

Tallinna Keskkonnaamet, Tallinna Haridusamet ja MTÜ Koolitus- ja Nõustamiskeskus HARED korraldavad täna, 26. septembril, Energia Avastuskeskuses juba seitsmendat korda toimuva Tallinna lasteaia- ja koolijuhtidele suunatud keskkonnahariduse konverentsi. Seekordne konverents keskendub õpikeskkondade võimaluste tutvustusele pealinnas.

Konverentsi avab abilinnapea Mihhail Kõlvart, millele järgneb ülemaailmses programmis Roheline kool (Eco-Schools) edukalt osalenud Tallinna haridusasutuste tunnustamine. Pidulikul tseremoonial antakse üle rohelised lipud 20-le Tallinna lasteaiale ja üldhariduskoolile, kes esitatud taotluste põhjal on programmi üheaastase tegevusaja jooksul saanud hästi hakkama püstitatud eesmärkide täitmisega, olles keskkonnaalase tegevusega eeskujuks teistele õppeasutustele kui kogu ühiskonnale. Tänavu esmakordselt toimuva Rohelise kooli programmi tunnustusüritus on nii Tallinna kui kogu Eesti jaoks märgilise tähtsusega - Tallinn on esimene linn Eestis, kes Rohelise kooli programmi oma haridusasutustes alates 2016. aasta sügisest juurutab ja seeläbi jätkusuutliku arengu põhimõtetega igapäevaselt ja järjepidevalt tegelema suunab.

Keskkonnahariduse konverentsil „Õpikeskkond Tallinn“ teeb lisaks kohalikele esinejatele ettekande Inglismaa ökokoolide programmi juht Lee Wray-Davies organisatsioonist Keep Britain Tidy. Põnevaid linnakeskkonda muutvaid ökoinnovatsioonilisi lahendusi tutvustavad noored Tartu Treffneri Gümnaasiumist ja Eesti Kunstiakadeemiast. Konverentsi lõpetab Jüri Kuuskemaa, Olev Abneri ja Sirje Aheri juhendamisel toimuvad õppekäigud, mis tutvustavad osalejatele Tallinna keskkonnahoiu ajalugu ning vanalinna parke õpikeskkonnana.

26. septembril 2017 Energia Avastuskeskuses toimuvast konverentsist võtab osa ligemale sada haridusasutuse juhti ja keskkonnahariduskeskuste töötajat Tallinnast. Konverentsi modereerib Kristo Elias.