26.09.2017

Konverentsil räägiti koolist kui õpilase tervise kujundajast

Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet korraldas teisipäeval, 26. septembril, ülelinnalise konverentsi „Kool – õpilase tervise kujundaja“. Konverents peeti Tallinna Kiirabi Koolituskeskuse saalis. Konverents oli suunitletud eelkõige koolis töötavatele õdedele ja linnaosade tervisedendajatele, aga kokkuvõttes kõigile, kes laste ja noorte tervise eest hea seisavad.

Konverentsi avas Tallinna abilinnapea Merike Martinson, kelle sõnul on paljud konverentsilgi käsitletavad teemad oma koha leidnud Tallinna rahvastiku tervise edendamise arengukavas 2017–2021, mille linnavolikogu just äsja vastu võttis. Seega püüab linn teha omalt poolt kõik võimaliku, et noorte tervis ja eluviisid paraneksid. Erialainimestele soovis abilinnapea eelkõige jõudu ja positiivset suhtumist. „Kui on pühendumus ja soov seda tööd teha, siis sellisel tööl on ka hea tulemus, ütles Martinson lõpetuseks.

Konverentsil anti ülevaade rahvusvahelise projekti „Noored Euroopas“ uuringu tulemustest, räägiti kooli tegevusest õpilaste tervisekäitumise kujundamisel. Samuti oli ettekanne teemal „Kool – õpilaste liikumisaktiivsuse toetaja“. Kõneks võeti ka suve ja huvilaagrid ning arutleti, mida võiks järgmisel aastal teha paremini. Anti ülevaade ka tervisenipivideote turundusest sotsiaalmeedia kanalites. Räägiti ka teemal, mida saavad õpetajad teha laste ülekaalulisusega.

Ettekannetega esinevad Tallinna Haridusameti juhataja Andres Pajula, Rein Murakas Tartu Ülikoolist, Tõnu Poopuu Lastekaitse Liidust, Lagle Suurorg Tallinna Lastehaiglast, Kerli Mooses Tartu Ülikooli Liikumislaborist ja paljud teised.