17.05.2021

Koolid tähistasid Tallinna päeva sportlikult

Reedel, 14. mail toimus Tallinna päeva eelürituste raames pealinna koolides esmakordselt spordipäev, mille eesmärk oli innustada lapsi ja noori liikuma. Spordipäeva raames tegid õpilastega sportlikke tegevusi linna Sport Kooli programmi partnerklubide treenerid, juhendajatena lõid kaasa ka mitmed tuntud sportlased ning Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

Linnapea sõnul panustab Tallinn maksimaalselt, et edendada noorte sportlikku ja aktiivset eluviisi. “Lisaks positiivsetele mõjudele noorte kehalises arengus toetab spordiga tegelemine ka vaimu ja isiksuse arengut”, märkis Mihhail Kõlvart. “Sport aitab kujundada eluks väga vajalikke isiksuseomadusi - järjepidevust, distsipliini, eesmärkide seadmise ja eneseusu kasvatamise oskust, ja palju muudki. Lisaks õpime sporti tehes mängureeglite järgimise kaudu ausust ja meeskonnatöö olulisust- koostööd tehes oleme edukamad ja tulemuslikumad nii spordis kui elus laiemalt. Tehes reede hommikul ka ise Tallinna Järveotsa Gümnaasiumis õpilastega koos erinevaid harjutusi, oli väga tore nende silmis näha suurt rõõmu ja õhinat. On hea meel, et sport ja liikumine lastele meeldivad. Loodan, et spordipäeval kaasalöönud noored püsivad sportlikud ja aktiivsed ka edaspidi.“

Tallinna päeva spordipäeval, mille tegevusteks olid erinevad osavus- ja jõuharjutused, teatevõistlused ja jõuproovid, lõid kaasa 11 üldhariduskooli I klassi õpilased. Päeva peamine eesmärk oli pakkuda lastele meeleolukat ja põnevat sportlikku tegevust, mis õpetaks sportimist nautima ja innustaks neid olema ka edaspidi aktiivsed.

Merivälja Koolis spordipäeval kaasa löönud olümpiavõitja Gerd Kanter hindas spordipäeva kordaläinuks. „Spordipäev oli meeleolukas ja oli hea meel näha, et Merivälja Kooli esimese klassi lapsed tõeliselt naudivad liikumist. Iga uus harjutus haarati lennult ja kui ei tulnudki kohe välja, siis prooviti usinalt ja rõõmuga uuesti,“ rääkis olümpiavõitja. „Esimene kooliaste on noorte käitumise ja hoiakute kujunemisel kriitilise tähtsusega. Kui selles vanuses tekib spordi suhtes vastumeelsus, on hiljem juba keeruline midagi muuta. Leian, et selles vanuses on esmatähtis, et laps naudiks liikumist ja tunneks sellest rõõmu. Seda aitab saavutada, kui kehalise kasvatuse tunnid ja ka treeningud spordiklubides oleksid mängulised ja kindlasti mitmekülgsed ning vaheldusrikkad. Loodan, et tänane tavapärasest veidi erinev päev pakkus lastele positiivseid emotsioone ja vajalikku vaheldust, et huvi spordi ja liikumise vastu püsiks ja kasvaks,“ rääkis Kanter.

Lisaks linnapea osalemisele Tallinna Järveotsa Gümnaasiumi spordipäeval ja olümpiavõitja Gerd Kanteri kaasalöömisele Merivälja Koolis lõid tuntud sportlastest spordipäeval kaasa kahekordne olümpiavõitja Kristina Šmigun-Vähi Tallinna Kuristiku Gümnaasiumis, korvpallitreener Howard Frier Ristiku Põhikoolis, korvpallurid Kregor Hermet ja Indrek Sunelik Kadrioru Saksa Gümnaasiumis ning korvpallur Kregor Hermet Tallinna Südalinna Koolis. Spordipäeva Tallinna üldhariduskoolides korraldas Kultuuri-ja Spordiamet.

Fotod: Ilja Matusihis, Albert Truuväärt, Jana Laigo

215760-scaled_gertkanter_albert truuvert.jpg

215871-scaled_howardfrier_Ilja Matusihis.jpg

DSC_8531_Kregor Hermet_jana.laigo.jpg

DSC_8554_ktistiina šmigun_jana.laigo.jpg

Uudise rubriigid: