08.12.2020

„Koolilt lasteaiale“

Aitäh , meie kink on käes!!! Tegu on vahva koostööprojektiga "Koolilt lasteaiale", mille raames viiakse koolides tööõpetuse õpetajate käe all valminud kingitused järgemööda kõigisse pealinna lasteaedadesse (fotol Kristiine Gümnaasiumi õpilased).

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul pakub koostööprojekt rõõmu nii kingituse tegijatele kui ka selle saajatele. „Õpilastest meisterdajad saavad omandada uusi teadmisi läbi praktilise tegevuse ning tunda head meelt oma kätega tehtu üle. Lasteaialapsed aga saavad mängulusti, uusi kogemusi ja põnevat avastamist,“ rääkis abilinnapea. „Rõõmu ei riku ka see, et koroona tõttu sai tavaliselt maikuus lasteaedadesse jõudvast üllatusest hoopis advendikingitus. Tänan kõiki õpetajaid ja õpilasi, kes vaatamata keerulisele ajale projektis osalesid ning töö edukalt lõpule viisid.“
viisid.“
Nüüd juba traditsiooniks saanud koostööprojekt „Koolilt lasteaiale“ sai Tallinnas alguse seitsme aasta eest. Projekti käigus valmistavad õpilased lasteaialastele mitmesuguseid arendavaid mängu-, tarbe- või õppevahendeid. Kõik projektid on valitud õpetajate, lasteaiajuhtide ja tööõpetuse- ning kunstiõpetajate ühistel mõttetalgutel, kus on välja selgitatud lasteaia ootused ning valitud parim idee. Teostuse üle otsustades on silmas peetud, et õpilased – nii poisid kui ka tüdrukud – saaksid tööprotsessis rakendada tänapäevaseid töö- ja tehnoloogiaõpetuse võimalusi. Aastate jooksul on lasteaiad saanud taimekastid miniaiandusega tegelemiseks, stiliseeritud rahvariided, puidust muusikariistad, teatrikohvrid ja matemaatikakohvrid, samuti lasteaia nimega tunnussildi pidulike rongkäikude tarbeks.

Koostööprojekti algatajaks 2014. aastal oli toonane abilinnapea ja praegune linnapea Mihhail Kõlvart ning eestvedajaks Tallinna Haridusamet koostöös Tallinna Alushariduse Juhtide Ühendusega. Headeks koostööpartneriteks on kõigil aastatel olnud Eesti Tööõpetajate Selts ja seltsi juhatuse esimees Jürgo Nooni, Ristiku Põhikooli tööõpetuse õpetaja ja mitmed teised Tallinna koolid.

Sel aastal osales projektis 20 kooli: Ristiku Põhikool, Tallinna Kuristiku Gümnaasium, Tallinna Mahtra Põhikool, Tallinna 21. Kool, Tallinna Kristiine Gümnaasium, Tallinna Heleni Kool, Kivimäe Põhikool, Tallinna Reaalkool, Audentese Erakool, Tallinna Nõmme Gümnaasium, Tallinna Südalinna Kool, Kadrioru Saksa Gümnaasium, Tallinna Pae Gümnaasium, Tallinna Inglise Kolledž, Gustav Adolfi Gümnaasium, Tallinna Nõmme Põhikool, Tallinna Rahumäe Põhikool, Tallinna Arte Gümnaasium, Vanalinna Hariduskolleegium ja Mustamäe Gümnaasium.

Tunnetuskaste valmistati ühtekokku 135 ja neid jagatakse 127 lasteaiale. Linnaeelarvest eraldati projekti jaoks üle 29 000 euro. 

Uudise rubriigid: