01.04.2015

Koolirõõmu ja -õnne festival KRÕF oli osavõtu- ja rõõmurohke

28. märtsil 2015 viis Tallinna Ühisgümnaasium juba kaheksandat korda läbi pealinna algklasside õpilaste koolirõõmu ja -õnne festivali KRÕF, kus lavale astus 236 õpilast 12 kollektiivist.

Lühinäidendeid hindas žürii koosseisus Janno Põldma (festivali patroon, filmioperaator ja –lavastaja), Are Uder (NUKU näitleja), Kristo Kõrgnurm (Tallinna Kesklinna Valitsus), Aime Niidas (TÜG-i õppealajuhataja) ja Reelika Järve (TÜG-i õpilasomavalitsuse esindaja).

Peapreemia omistas žürii Tallinna Kristiine Gümnaasiumi 1. kl näiteringile, kes etendas meeleolukalt ja humoorikalt muinasjuttu „Punamütsike“ (juhendaja Mare Pukk). Nende trumbiks peale hea näitlemise oli lavalt kiirgav rõõm ja lust, mis vallutas nii publiku kui ka žürii südamed.

Kristiine gümnaasiumi trupp sai õiguse esindada Tallinna Eesti Kooliteatrite Riigifestivalil algklasside arvestuses (8.-9. mail 2015 Jõgeval).

IMG_4270 (Medium).JPG IMG_4275 (Medium).JPG

Osatäitmise peapreemiad pälvisid:

 • Henri Ojaste Pjerroo osa eest etenduses „Võluõunad“ (Tallinna  Lilleküla Gümnaasiumi näitering, õp Kadri Lepik);

 • Aliise Kadarik Pöial-Liisi osa eest muusikalis „Pöial-Liisi“ (Gustav Adolfi Gümnaasium, juhendaja Külliki Kivistik, muusika Ly Tammerik).

IMG_4373 (Medium).JPG IMG_4434 (Medium).JPG

Anti välja ka hulgaliselt eripreemiaid.

 • Haabersti Vene Gümnaasium („Sajajalgne“, juhendaja Tatjana Paju-Stetski) – ilusa ja püüdliku eesti keele ning nakatava mängulusti eest.
 • Gustav Adolfi Gümnaasium („Pöial-Liisi“, juhendajad Külliki Kivistik ja Ly Tammerik) – suurepärase lastemuusikali, ilusate lauluhäälte ja toredate kostüümide eest.
 • Tallinna Lilleküla Gümnaasium („Võluõunad“, juhendaja Kadri Lepik) – erinevate teatrivormide leidliku sulandamise ja oskusliku grimmi kasutamise eest.
 • Tallinna Inglise Kolledž („Kolmekesi Prostokvašinost“, juhendaja Alina Roditšenko) – tabavate karakterite ning täpse ja tervikliku lavastuse eest.
 • Hendrik Hunt – hundi rolli eest etenduses „Punamütsike“ (Tallinna Rahumäe Põhikool, juhendaja Mihkel Tikerpalu).
 • Oskar Greg Veski – hundi rolli eest etenduses „Punamütsike“ (Tallinna Kristiine Gümnaasium, juhendaja Mare Pukk).
 • Eliisabet Bremann – võõrasema rolli eest etenduses „Lumivalgeke“ (Tallinna Ühisgümnaasium, 8.b kl õpilaste Stella Karolin Vender ja Grete Vaarmetsa loovtöö 4.a klassiga, juhendaja Liivia Kivit).
 • Brita Saarma – eide rolli eest etenduses „Lobiseja vanaeit“ (Tallinna Rahumäe Põhikool, juhendaja Mihkel Tikerpalu).
 • Emma-Loore Reimann – rollide tädi Sokk ja Lumekuninganna eest etenduses „Seiklus raamatukogus“ (Tallinna Nõmme Põhikool, juhendaja Kaia Palu).
 • Paul Pärtel Vellerind – kuninga varahoidja rolli eest, etenduses „Kuningas Krihvel ja ta kaduma läinud kullakirst“ (Jakob Westholmi Gümnaasium).


Aukirjadega tunnustati kõiki kollektiive ja toodi välja nende tugevad küljed. Iga esineja sai mälestuseks KRÕF-i logoga meene ja maiustusi. AS Kalevi kommivabriku maskotid Mesikäpp ja Draakon kostitasid kõiki kommidega.

Tallinna Rahumäe Põhikooli, Tallinna Nõmme Põhikooli, Tallinna Inglise Kolledži ja Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi näitetrupid kutsuti esinema Tallinna Vanalinnapäevadele (4. juuni kl 12  Tornide väljakul).

Festivali toetasid: Tallinna Haridusamet, Tallinna Kesklinna Valitsus, AS Kalevi kommivabrik, NUKU keskus.

Pildid: Koolirõõmu ja -õnne festival KRÕF  

IMG_4311 (Medium).JPG IMG_4352 (Medium).JPG 

IMG_4501 (Medium).JPG IMG_4511 (Medium).JPG

IMG_4540 (Medium).JPG IMG_4547 (Medium).JPG

Liivia Kivit
KRÕF-i projektijuht
Tallinna Ühisgümnaasium

Toimetas: Leini Jürisaar, Tallinna Haridusamet

 

                                                                                      

Uudise rubriigid: