01.04.2015

Kooliteatrite festivali Tallinna eelvooru parimad on selgunud

26. ja 27. märtsil 2015 peeti Tallinna 32. Keskkoolis vabariikliku kooliteatrite festivali Tallinna eelvoor. Parimad selgitati välja nii põhikoolide kui ka gümnaasiumite arvestuses.

Põhikoolide laureaadiks tuli Tallinna Reaalkooli näitetrupp etendusega „Kalur ja tema Hing“. Parimaks meesnäitlejaks tunnistati Aleksandr Supin (Tallinna Kanutiaia Noortemaja teater „Solaris”) Korstnapühkija rolli eest. Parim naisnäitleja on Nataša Avastensen (Tallinna Kanutiaia Noortemaja teater „Solaris”) Kuivanud lilledega vaasi rolli eest.

Gümnaasiumite hulgas oli parim Tallinna 32. Keskkooli 12.d klass etendusega „Kui teile nii näib“. Parim meesnäitleja on Kaarel Orumägi ja parim naisnäitleja Jonna Lisa Nõmmik, mõlemad võidutrupi liikmed.

Põhikooliõpilastest pälvisid oma rolli eest eripreemia Karl Joonas Berkovich, Emma Tross, Katarina Lassel, Eva-Lotta Kutser, Susanna Uus, Kristjan Baikov ja Henri Maasik. Peale selle ka näitering „Et“ ühise hingamise, MTÜ Rahukas grupitunnetuse ning Irina Tomingas lapsi inspireeriva ja mitmekülgse juhendamise eest.

Gümnaasiumite truppidest said eripreemia Miika Pihlak ja Kristiine Eliise Kadakas (Tallinna 32. Keskkool „Ühe aia lugu“,  partnerluse eest), Lasnamäe Vene Gümnaasiumi draamastuudio „Obraz“ (Hamleti ja Julia rollid, juhendaja), Tallinna 32. Keskkool (etenduse „Õndsa’st vangistusest“ tervikliku tunnetuse eest), Tallinna Realkool (etendusele „Dj Sass“ julge interpretatsiooni eest), Tallinna Rahvaülikool (etenduse „Loovtöö – W.S.“ loova ja minimalistliku lähenemise eest) ning Anna Saukas (märkimisväärne sooritus Fatma ja politseiniku rollides).

Žüriisse kuulusid näitlejad Ene Järvis, Roland Laos, Kait Kall ja Ivo Reinok.

Põhikooli riigifestivalil, 24.-25. aprillil Narvas, esindab kodulinna Tallinna Reaalkooli teatritrupp ning gümnaasiumi riigifestivalil, 10.-11. aprillil Haapsalus, astus võistlustulle Tallinna 32. Keskkooli teatritrupp.

Fotod festivalist (Tallinna 32. Keskkooli koduleht)  

 

 

Uudise rubriigid: