14.03.2017

Koolitused tervislikust toitumisest

Miks on nii raske järgida tervislikke nõuandeid, mida mitmeid kordi kuulnud oleme?

Meile räägitakse, kui tähtis on tervislikult toituda ja igapäevaselt liikuda. Teame hästi, et rohkem köögivilju süüa on tervislik, kala on kasulik ning maiustused pole head. Kui aga hakkame endale poest toitu valima, siis põrkuvad meie head kavatsused ajapuuduse, sooduspakkumise või pereliikmete vastuseisu tõttu tagasi. Valime samu toiduaineid ja toite, mida eelmisel ja üleeelmisel nädalal – ei mingeid muutusi.

Miks on nii raske järgida tervislikke nõuandeid, mida mitmeid kordi kuulnud oleme? Mis veab meid tagasi kartulikõpsude ja küpsiste juurde, kas oleme tõesti neist sõltuvuses?

Uue aasta lubadus hakata tervislikumalt toituma ja kaalu langetama on paljudel juba meelest läinud, aga ülekaal toob kaasa palju terviseprobleeme, mis viivad  krooniliste haigusteni nagu diabeet, südameveresoonkonna haigused jt.

Koolitusel hindame oma terviseriske ja vaatame toitumisvalikuid, millel on teaduslikud alused haiguste ennetamisel. Õpime selgeks, kuidas hoida tasakaalus põhitoitainete saamine ning milliseid rasvhappeid valida oma toidulauale.  Vaatame ka, mis on toiduallergia ja -talumatus ning kas tegemist on moevooluga või süveneva probleemiga; milline rasv on vajalik ja millisest hoiduda jne.

Lisaks kokkame kiirelt valmivaid toite, mille retseptides on rikkalikult köögivilju, aga mille valmistamiseks ei pea kogu õhtut köögis veetma.

 

Projekti rahastab Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet.

 

BOX

Tasuta toitumiskoolitused

  • 20. märtsil, 10. ja 17. aprillil
  • Kell 18.00
  • Kultuuriköök 82 (Ehitajate tee 82)
  • Toitumisnõustaja Külli Holsting.
  • Registreerida saab  7. märtsini või kuni kohti jätkub riina.jogi@tallinnlv.ee