21.09.2021

Koos NutriLoopiga liigume uute lahenduste poole ka lasteaias

Oleme alustanud Nutriloopiga projekti, et pakkuda toidujäätmetele uudset ja läbipaistvat lahendust, mis aitab meie toidusüsteemi kestlikumaks muuta ning võimaldab igaühel meist keskkonnahoidu panustada ja eelkõige just lastel.

NutiLoop`i asutaja ja strateeg Markko Mäll tutvustas personalile trummelkompostri tööd, pani mõtlema paljudele teemadele nagu jäätmete vähendamine, liigiti kogumine, kuidas muuta jäätmete sorteerimine lihtsaks, kuidas kasutada innovaatilisi lahendusi, et viia  toidujäätmed  tagasi sinna kuhu  need kuuluvad – toidusüsteemi. Kõike seda, aga tuleb juba varakult õpetada lastele ja seda me teha tahamegi!

NutriLoop´ i missioon on suunata biojäätmetes sisalduvad toitained ja süsinik uue puhta toidu kasvatamisse. Selleks pakuvad nad väga huvitavaid lahendusi,  projekte ja vahendeid.

Tallinna Sikupilli lasteaias on oma köök ja toidujäätmetest puudust ei ole.

 Kuna lasteaias on palju peenraid , peenrakaste, siis võimaldab uus komposter saada senisest  kiiremini mulda kui  olemasolevatest kompostritest, mis on ise ehitatud ja lastele rõõmu valmistavad.

 Uus trummelkomposter paistab silma eelkõige ilusa disaini poolest. Panime koos lastega talle nimeks Triibik.

 Protsess on kiire ja huvipakkuv nii personalile kui lastele.  Kuna lasteaial on 10 peenrakasti, siis vähemalt pooltesse saame panna uut mulda ja vaadata kuidas  kasvavad seal köögiviljad ja ürdid. Ei ole paremat ampsu, kui oma peenrast võetud porgand või maasikas!

 Rohelise Kooli  lasteaiana annab kogu protsess meile uut teavet. Seega on kogu projekti juures kaks toredat eesmärki: hariduslik kui ka praktiline.

Peatselt töötame  välja nii Rohelise Kooli tegevuskavasse kui  keskkonnakasvatuse õppekava osasse eesmärgid ja tegevused, kuidas kogu protsess ja teadmised lasteni tuua.

Tore,  et Triibik meieni jõudis!

Allikas: Tallinna Sikupilli Lasteaed

Uudise rubriigid: