06.11.2020

Koostöös loodusfotograafidega valmis Tallinna Meelespea Lasteaias ainulaadne piirdeaed

Tallinna Meelespea Lasteaias valmis koostöös loodusfotograafidega ainulaadne piirdeaed, millel on kujutatud Eesti metsades elavaid loomi ja linde.

Projekt sai teoks tänu loodusfotograafidele Marko Poolametsale, Remo Savisaarele, Jüri Jõeperale ja  hobifotograafile Aimar Sääritsale
Piirdeaia visiooniks on toetada laste teadmisi Eestimaa loodusest ja kasvatada laste empaatiavõimet eesti metsades elavate loomade ja lindude vastu. Piirdeaial kujutatud pildid võimaldavad õpetajatel kasutades kaasaegseid nutivahendeid ning luua õuesõppemänge ja ülesandeid loomadest ja lindudest. Loodame, et visuaalset kaunis piirdeaed suurendab lasteaia sõimeala turvalisust ning suurendab laste huvi ja teadmisi Eesti looduse vastu.
Tänutäheks loodusfotograafidele valmistasid lasteaia lapsed kaunid keraamilised taldrikud loomade kujukestega ning salvestasid muusikalise tervituse.
Piirdeaia drooni videod on leitavad SIIT
Muusikaõpetaja Aire Sibbula juhendamisel valminud laste muusikaline tervitus on leitav SIIT.  
Kunstiõpetaja Rosi Rawati juhendamisel laste poolt valminud keraamiliste taldrikute pildid leiab SIIT
Et uut piirdeaeda vaadates tõeline metsatunne tekiks, siis istutasid pererühma, pokude ja naksitrallide lapsed aia äärde kanarbikud. Iga laps sai asetada potist võetud taime mulla sisse tehtud süvendisse ja selle kinni vajutada.  Peale istutamist ei unustatud neid kasta. Kanarbik on selline tore taim, mille võlu avaldub seda rohkem, mida lähemale talv saabub. Eriti tore on ta siis kui lumi maale laskub!
Rohkem pilte leiab SIIT

Uudise rubriigid: